Ziņas

SOK Olimpiskās solidaritātes programmā peldēšanas treneri pilnveido zināšanas par fizisko sagatavotību

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:11, 18. decembris 0

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju un ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas “Olimpiskās Solidaritātes” atbalstu īsteno tehniskos kursus fiziskās sagatavotības un peldēšanas sporta veidu treneriem “Spēka un fiziskās sagatavotības treniņu plānošana un īstenošana peldēšanas sporta veidos”.

Tehniskos kursus, kas sākas šodien un ilgs 5 dienas, vadīs starptautiskās federācijas (FINA) treneru apmācību programmu līdzautors Kriss Mārtins (Chris Martin), kas ir ne vien atzīts teorētiķis, bet arī panākumiem bagāts treneris. K. Martins savulaik ir bijis gan ASV un Lielbritānijas olimpisko izlašu treneru sastāvā, gan ieņēmis vadošā trenera amatu virknē citu nacionālo izlašu. Šobrīd K. Martins ir pieņēmis jaunu izaicinājumu un vada Malaizijas nacionālo izlasi.

“Mūsdienu sportā fiziskā sagatavotība ieņem arvien būtiskāku lomu atlētu treniņu procesā un loģiski arī rezultātu sasniegšanā. Šī tendence ir neizbēgama arī peldēšanas sporta veidos, kur augsta līmeņa sportisti kļūst arvien atlētiskāki un fiziski spēcīgāki. Lai arī mūsu sportisti spētu konkurēt starptautiskajā arēnā, mums ir nepieciešams pastāvīgi pilnveidot treneru zināšanas un praktiskās iemaņas spēka un fiziskās sagatavotības treniņu plānošanā, metodikā un realizācijā. Esam pateicīgi LOK par sniegto atbalstu SOK OS projekta īstenošanā tieši ar šādu mērķi”, norāda LPF prezidents A. Platonovs. 

Tehnisko kursu mērķis ir nostiprināt un pilnveidot fiziskās sagatavotības un peldēšanas treneru teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas augsta līmeņa sportistu speciālo fizisko treniņu plānošanā, vadībā un īstenošanā dažāda vecuma, dzimuma un stila sportistiem. Kursu ietvaros treneriem tiks pasniegtas tādas tēmas kā augstu sasniegumu sportistu fiziskās slodzes plānošanas un īstenošanas teorētiskie aspekti (bioloģiskie, fizioloģiskie raksturojumi, neirozinātnes pamati, emocijas un emocionālā inteliģence), spēka un izturības treniņu plānošana un programmu sastādīšana, vingrinājumi ūdenī un atlētikas zālē,  pasaules līmeņa atlētu fiziskās sagatavotības programmu analīze, rezultātu plānošana un sagatavošanās nozīmīgākajiem sezonas startiem, kā arī – traumatisma risku mazināšana darbā ar sportistiem.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Peldēšanas federācija

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem