Ziņas

Starptautiskā Tenisa Federācija apmāca Latvijas tenisa trenerus

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:12, 9. jūlijs 0

Vakar, 8. jūlijā, Rīgas Satiksmes tenisa kortos tika atklāti Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) rīkotie ITF 1. līmeņa kursi treneriem, kas pēc 20 gadu pārtraukuma atkal tiek rīkoti, pateicoties Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai un Latvijas Olimpiskajai komitejai.

Kursos Latvijas treneriem būs iespēja uzzināt jaunākās U10 tenisa treniņu tendences un nianses jauniešu treniņu procesā, kā arī to, kā visefektīvāk trenēt iesācējus un vidēji labi spēlējošus tenisistus. Treneru kursi Mežaparkā risināsies līdz 19. jūlijam.

“Liels prieks, ka pēc 20 gadu pārtraukuma Latvijā atkal ir iespēja rīkot šāda veida kursus. Liels paldies Latvijas Olimpiskajai komitejai un ITF (Starptautiskajai Tenisa federācijai) par to, ka mums ir devuši iespēju sakomplektēt šādus divu nedēļu kursus. Paldies visiem, kuri ir pieteikušies! Novēlu veiksmi un ceru, ka pēc divām nedēļām kursu dalībnieki būs raduši atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kļūstot pieredzes bagātāki tenisa treneri un tādējādi veicinot Latvijas jaunatnes tenisa attīstību,“ stāsta LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

“Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti atbalsta vairāku treneru kursu organizēšanu Latvijā, tā padziļinot Latvijas treneru zināšanu un kompetenču līmeni”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Esam gandarīti, ka šāda mēroga kursi tenisa treneriem pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiek Latvijā. Mēs varam lepoties ar panākumiem tenisā, mums ir augsta līmeņa tenisa spēlētāji, bet pamati tenisa spēlē tiek ielikti bērnu vecumā, līdz ar to, šīs apmācības mūsu jaunatnes treneriem palīdzēs nodrošināt tenisa attīstību Latvijā.”

Starptautiskā tenisa federācija īsteno 3 dažādu līmeņu treneru kursus – iesācēju un vidēji labi spēlējošu personu treneru, pieredzējušu spēlētāju treneru, kā arī augstākā līmeņa spēlētāju treneru apmācības. Rīgā notiekošajos kursus tiks izglītoti 1. līmeņa jeb iesācēju un vidēji labi spēlējošu personu treneri. Uz šiem kursiem ir pieteikušiem 23 jauniešu tenisa treneri no visas Latvijas. Divu nedēļu garumā ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies šo kursu absolvents no Igaunijas Aleksandrs Jurgens, kā arī Starptautiskās tenisa federācijas atbildīgais par tenisa attīstību Eiropā Vitors Sabrāls.

“Es ceru, ka šī būs laba iespēja uzzināt vairāk par iesācēju tenisa idejām, ar kurām dalāmies ar tenisa treneriem visā pasaulē. Mēs vēlamies izteikt pateicību olimpiskajai komitejai, jo tieši pateicoties tai mums ir iespēja realizēt tik nozīmīgus kursus vietējiem treneriem. Olimpiskā komiteja palīdz izglītot trenerus. Šie ir tikai pirmie šāda veida kursi Latvijā, jo mēs ceram, ka nākotnē izdosies tos noorganizēt atkārtoti. Esmu pagodināts būt Latvijā, kura ir spējusi radīt daudzus labus junioru spēlētājus, kā arī augstākā līmeņa spēlētājus, lai sniegtu atbalstu jauniešu tenisa attīstībai. Es ceru, ka tenisa treneri izbaudīs šīs apmācību dienas,” stāsta Starptautiskās Tenisa federācijas jaunatnes tenisa attīstības Eiropā vadītājs Vitors Sabrāls.

 

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība

Papildus informācija:

Kārlis Lejnieks

Latvijas Tenisa savienība

Tālr:+ 371 26527577; +371 67752121

Fax: +371 67755021

www.lts.lv

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem