Ziņas

Volejbola trenere Aleksandra Tihovska atgriežas no Lozannas ar diviem starptautiska līmeņa sertifikātiem

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:19, 22. jūnijs 0

Šogad Starptautiskā treneru tālākizglītības programma ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) piedzīvo jau 10.izlaidumu.

Jubilejas gadā absolventu vidū, nu jau 7.reizi ICECP programmas darbības laikā, arī Latvijas vārds.

ICECP programmu ar labām sekmēm beigusi Aleksandra TIHOVSKA un aprīļa beigās Lozannā viņai pasniegts ICECP sertifikāts. Talantīgā un pieredzējusī volejbola trenere, arī  aktīva spēlētāja, ir jau septītā LOK atbalstītā kandidāte, kurai ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju bija iespēja mācīties ICECP kursos Delaverā, ASV.

Turklāt  jubilejas gada absolvente var lepoties vēl ar vienu atzinību.  Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) augstu novērtējusi Aleksandras iegūtās zināšanas  un individuālo projektu ICECP programmā, un piešķīrusi viņai FIVB augstākā III līmeņa trenera kvalifikāciju, kas  pieļauj viņai darboties kā instruktorei straptautiskās treneru apmācības programmās. Tādējādi Aleksandra Tihovska šogad saņēmusi divus augsta līmeņa – ICECP un FIVB – sertifikātus.  Apsveicam!

ICECP programmā Aleksandra izstrādājusi un aizstāvējusi projektu par jauno volejbolistu psiholoģisko sagatavotību (“Development of a Psychological Base Program for Youth Volleyball Players”). Projektā gūtās atziņas atzinīgi vērtē arī LOK vadība, un plāno aicināt Aleksandru prezentēt savu projektu plašākai auditorijai ša gada rudenī.

Aleksandra beigusi LSPA, ieguvusi maģistra grādu sporta menedžmentā un kopš  2016.gada pati strādā par pasniedzēju šajā augstskolā. Viņa ir trenera asistente un spēlētāja Rīgas Stradiņa universitātes komandā, kā arī trenere Minusas Volejbola skolā. Kopš 2009. gada strādā par galveno treneri Jūrmalas sporta skolā. Aleksandrai ir vairāk kā 10 gadu pieredze treneres darbā (klasiskajā un pludmales volejbolā), bijusi LVF nacionālās sieviešu junioru komandas trenera asistente un LOV pludmales volejbola trenere.

Aleksandra ilgus gadus bijusi arī aktīva volejboliste. Augstākais sasniegums starptautiskā līmenī ir 9.vieta  2004.gada Pasaules Pludmales volejbola čempionātā  U21. Vairākkārtēja Latvijas čempione 2003.-2012.gadā, spēlējot valsts izlases komandā.

Kopš ICECP  izveidošanas  mūsu treneri (vienīgie no Baltijas valstīm) tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācibu gadu  2009. gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. 2016.gadā šim sarakstam piepulcējās Staņislavs JUDKINS (modernā pieccīņa) un 2017.gadā Andrejs OSTROVSKIS (peldēšana).  Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās  2011.gada oktobrī Austrijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem