Āboltiņa tiek galā ar sarežģīto trasi un ieņem 31.vietu

LETA
21:26, 15. februāris 0

kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa sestdien veiksmīgi finišēja Soču Olimpisko spēļu supergiganta sacensībās, ieņemot pēdējo vietu 31 finišējušās sportistes konkurencē.

Sacensībās ar ļoti sarežģīto trasi galā netika liels dalībnieču īpatsvars. Bez ieskaitīta rezultāta palika kopumā 18 no 49 sportistēm.

Latviete distanci veica minūtē un 36,10 sekundēs, 30.vietas ieguvējai zaudējot vairāk nekā divas sekundes. Savukārt no līderēm viņa atpalika vairāk par desmit sekundēm.

Par olimpisko čempioni tikmēr kļuva Austrijas pārstāve Anna Fenningere, kura distanci veica minūtē un 25,52 sekundēs. Viņa 24 gadu vecumā izcīnījusi savu pirmo olimpisko medaļu un atnesusi valstij Sočos otro zelta godalgu.

Otrajā vietā ierindojās slavenā vāciete Marija Hefla-Rīša, kura uzvarētājai zaudēja 0,55 sekundes. Pašlaik 29 gadus vecā vāciete, kura bija savas valsts karognesēja Olimpiādes atklāšanas ceremonijā, Sočos iepriekš kļuva par trīskārtēju olimpisko čempioni. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņai zelts kombinācijā un slalomā, bet šajā Olimpiādē viņa palika nepārspēta arī superkombinācijā.

Bronzas medaļu izcīnīja Nikola Hospa no Austrijas, kura savai tautietei zaudēja 0,66 sekundes. Iepriekš Sočos Hospai sudrabs superkombinācijā, bet kopumā šī viņai ir trešā olimpiskā godalga.

Šīs 18 gadus vecajai Āboltiņai ir pirmās olimpiskās spēles karjerā. Pirms pāris gadiem par Latvijas labāko kalnu slēpotāju tika uzskatīta Lelde Gasūna bet kopš tā laika viņa vairakkārt guvusi smagas traumas, tāpēc tagad jau lielākās cerības tiek liktas uz Āboltiņu, bet lielus panākumus viņa vēl nav guvusi.

Gaidāms, ka Āboltiņa tiks pieteikta dalībai arī milzu slaloma un slaloma sacensībās.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.