Bobslejistiem Melbārdim un Strengam pasniegtas Olimpiskās medaļas

LETA
16:22, 20. februāris 0

Latvijas bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam otrdien svinīgā ceremonijā tika pasniegtas Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs nopelnītās bronzas godalgas.

Medaļas un piemiņas zīmes pasniedza Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni, kā arī federācijas ģenerālsekretāre Heike Gresvanga.

Kā zināms, bobsleja divnieku sacensībās, kas notika svētdien un pirmdien, par Olimpiskajiem čempioniem kļuva Vācijas pilota Frančesko Frīdriha un kanādieša Džastina Kripsa divnieki, kuri četru braucienu summā uzrādīja identisku laiku. Frīdriha kamanas iestūma Torstens Margiss, kamēr Kripsa ekipāža stūmējs bija Aleksandrs Kopačs.

Visi četri zeltu ieguvušie bobslejisti uz goda pjedestāla kāpa sadevušies rokās. Pēc medaļu pasniegšanas vispirms nospēlēja Vācijas himnu, bet tai sekoja Kanādas himna.

Melbārdis un Strenga aizvadītajās sacensībās četru braucienu summā čempioniem piekāpās par nieka piecām sekundes simtdaļām. Latvieši uzvarēja divos no braucieniem, tomēr viņus iegāza otrais brauciens, kurā pēc kļūdas trases augšdaļā tika uzrādīts vien desmitais rezultāts.

"Kad medaļa ir saņemta, viss liekas pa īstam. Emocijas ir labas un pacilājošas, saviļņojums ir liels," pēc medaļas saņemšanas pauda Melbārdis. "Medaļu ceremonijā satraukums bija lielāks nekā pirms starta pēdējā braucienā. Šāda apbalvošana mums bija arī Sočos, tomēr tur viss bija bija nenormālā steigā un procesu nevarēja izbaudīt. Šeit to varēja. Ir milzīgs prieks."

Medaļas Olimpiskajās spēlēs parasti tiek pasniegtas nākamajā vakarā īpašā ceremonijā. Tomēr pirms četriem gadiem Melbārža ekipāža medaļu izcīnīja četrinieku sacensībās, kas notiek sacensību pēdējā dienā, tāpēc īpašu ceremoniju vairs nav iespējams sarīkot.

"Mums medaļas labāk patīk saņemt šādi nevis pēc sacensībām, jo šis ir īpašs pasākums," secināja Melbārdis. "Nekas augstāks nevar būt, tāpēc patiešām izbaudījām šo mirkli."

"Mans jaukākais apsveikums bija no dēla. Sieva bija atsūtījusi video, un atkal nākas secināt, ka esmu ļoti emocionāls. Emocijas ņēma virsroku. Kopumā apsveica liels skaits cilvēku no Latvijas, arī amatpersonas. Paldies viņiem par to," atklāja pilots. "Tagad tikai vēl jānofotogrāfējas ar Latvijas delegāciju, jānoliek medaļas malā un jākāpj četriniekos. Jākaļ jauni plāni."

Jau trešdien sāksies treniņbraucieni pirms četrinieku sacensībām, kas notiks sestdien un svētdien.

"Ciematā mūs sagaidīja ar plakātiem un baloniem. Bija izrotāts koridors, lai gan, kad es ierados, visi jau bija devušies pie miera. Pēc sacensībām mani paņēma dopinga kontrole, tā kā ciematiņā biju vien ap pustrijiem naktī," atklāja Strenga.

"Zīmīgākie apsveikumi bija no tuviniekiem. Sieva ar meitiņu bija saģērbušās latviešu drēbēs. Atsūtīja man bildes, izskatījās ļoti forši. Emocionāli," komentēja stūmējs.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas sportisti Ziemas Olimpiskajās spēlēs tagad izcīnījuši trīs sudraba un četras bronzas medaļas. Visas godalgas iegūtas ledus trašu sacensībās.

Melbārdis un Strenga kopā ar Arvi Vilkasti un Daumantu Dreiškenu pirms četriem gadiem Sočos guva Olimpiskās sudraba medaļas četrinieku sacensībās.

Melbārdis pagājušajā nedēļā atzīmēja savu 30.dzimšanas dienu, bet Strenga 5.februārī nosvinēja 32 gadu jubileju.

Zīmīgi, ka visos sešos treniņbraucienos pirms divnieku sacensībām Melbārža kamanas iestūma Dreiškens, bet pēdējā brīdī treneris Sandis Prūsis pieņēma lēmumu viņu aizstāt ar Strengu.

Sestdien un svētdien Phjonjčhanas Olimpiskajās spēlēs tiks dalītas medaļas bobsleja četrinieku sacensībās.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem