Brāļiem Šiciem olimpiskā BRONZA. Izcils sasniegums. APSVEICAM!!!

LETA
18:38, 12. februāris 0

Andris un Juris Šici Soču Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu, nodrošinot pirmo godalgu mūsu valstij šajās Olimpiādes spēlēs. Otra mūsu ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva 10. vietu.

Pēc pirmā brauciena Latvijas sportisti bija piektajā vietā, bet otrais brauciens tika veikts nedaudz lēnāk, taču tas tik un tā ļāva pakāpties par divām pozīcijām uz augšu. Vispirms par viņiem braucienu vājāk veica kanādieši Tristians Volkers un Džastins Snits, bet pēc tam kļūdījās pirmā brauciena trešā labākā ekipāža austriešu duets Peters Pencs/Georgs Fišlers, ļaujot latviešiem pakāpties uz trešo vietu.

Tikmēr otrs Latvijas divnieks divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ieguva desmito vietu, lai gan vēl pēc pirmā brauciena viņi bija pozīciju zemāk. No pirmā desmitnieka latvieši atpalika nedaudz vairāk kā par vienu sekundes desmitdaļu.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 12.vietā.

Tikmēr par Olimpiskajiem čempioniem pirmo reizi tika kronēti vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri šogad triumfēja Pasaules kausa izcīņā.

Sudrabs tika Austrijas brāļiem Andreāsam un Volfgangam Lingeriem, kuri pie zelta medaļām tika iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Atšķirībā no vieninieku sacensībām, šeit uzvarētāji tika noskaidroti vien divu braucienu summā.

Kopumā piedalījās 19 ekipāžas.

Vīriešu sacensībās pieredzējušais Mārtiņš Rubenis izcīnīja 10. vietu, Inārs Kivlenieks ierindojās 16. pozīcijā, bet Kristaps palika 21. vietā. Savukārt sieviešu sacensībās Elīza Tīruma izcīnīja 12. vietu, bet 18 gadus vecā Ulla Zirne ieņēma 18. pozīciju.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies piecas reizes iepriekšējo sešu gadu laikā. Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Tikmēr Gudramovičam un Kalniņam šīs ir otrās Olimpiskās spēles, bet starp pasaules labākajiem viņiem joprojām nav izdevies iekļūt.

Olimpiskās spēles Krievijas kūrorta pilsētā risinās no 7. līdz 23. februārim.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem