Burātāja Birzule 25.vietā pēc Riodežaneiro Olimpisko spēļu otrās dienas

LETA
5:38, 10. augusts 0

Olimpisko spēļu debitante 17 gadus vecā burātāja Ketija Birzule, kura sacenšas burāšanā vējdēļiem RS:X klasē, atrodas stabilā 25.vietā pēc otrās dienas sacensībām.

Pēc sešiem braucieniem līderpozīcijā atrodas itāliete Flavija Tartaglīni, bet otrā ir francūziete Šarlīne Pikona, kamēr trešajā vietā atrodama krieviete Stefānija Jeļfutina.

Tikmēr Birzule otrajā dienā zaudējusi vienu pozīciju un atrodama 25.vietā. 24.vietā esošajai Odrijai Junai no Singapūras Birzule zaudē septiņus punktus, bet pēdējā, 26.vietā, esošā alžīriete Katja Belabasa tiek apsteigta par 13 punktiem.

Turpinājumā burātājas aizvadīs vēl sešus braucienus, kamēr 13.augustā notiks izšķirošais finālbrauciens par medaļām.

Otrdien laikapstākļu dēļ aizkavējās ceturtā brauciena sākums. Birzule pēc pirmajām atzīmēm bija pirmajā divdesmitniekā, taču finišēja 21.vietā, uzvarētājai Tartaglīni zaudējot piecas minūtes un 25 sekundes. Savukārt piektajā braucienā Birzule neiekļāvās laika limitā un ieņēma 25.vietu, bet uzvarēja Tartaglīni.

Sestajā braucienā Birzule no sākuma bija starp atpalicējām, bet pēc tam pakāpās uz 23.vietu. Tomēr līdz finišam Latvijas burātāja zaudēja trīs pozīcijas un finišēja pēdējā, ķīnietei Čeņai Peinai zaudējot teju astoņas minūtēs.

LETA jau vēstīja, ka Birzule pirmdien pirmajā un otrajā braucienā finišēja 24.vietā, bet trešajā braucienā latviete neiekļāvās laika limitā. Pēc pirmās dienas Latvijas burātāja ierindojās 24.pozīcijā.

Pēc 12 braucieniem burātājām neņems vērā sliktāko rezultātu, bet pārējos 11 braucienos nopelnītos punktus saskaitīs kopā. Finālā burātājām punktu skaits tiks reizināts ar divi, bet čempione tiks noteikta, skaitot kopā visos braucienos izcīnītos punktus.

Birzule ir ne tikai jaunākā Latvijas delegācijas sportiste, bet arī jaunākā burātāja RS:X klasē. Otra jaunākā ir 19 gadus vecā Jeļfutina, kamēr vecākā dalībniece ir 40 gadus vecā grieķiete Angelika Skarlatu.

Vien 17 gadus vecā Birzule jūnija beigās negaidīti tika pie ielūguma uz Olimpiskajām spēlēm.

Jūlijā Birzule Eiropas čempionātā vindsērfingā jaunietēm spēja apsteigt četras konkurentes, ieņemot 19.vietu. Kvalifikācija Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā sākās 2014.gadā un noslēdzās šā gada 2.aprīlī Maljorkā. Noslēdzošajās kvalifikācijas sacensībās Maljorkā piecas Eiropas valstis cīnījās par vienu Olimpisko spēļu kvalifikācijas kvotu, bet Birzule palika vien 59.vietā 62 dalībnieču vidū.

Latvija Olimpiādē burāšanā atgriezusies pēc 12 gadu pārtraukuma, jo Olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi valsts tika pārstāvēta 2004.gadā Atēnās, kad startēja Vita Matīse.

Kopumā šajās Olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija medaļas guvusi katrās Vasaras Olimpiskajās spēlēs, turklāt tikai 1996.gadā Atlantā nācās samierināties ar vienu godalgu.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem