Burātāja Birzule ieņem 25.vietu pēc Riodežaneiro Olimpisko spēļu regates trešās dienas

LETA
6:51, 12. augusts 0

Olimpisko spēļu debitante 17 gadus vecā Latvijas burātāja Ketija Birzule, kura sacenšas burāšanā vējdēļiem RS:X klasē, ieņem 25.vietu pēc sacensību trešās dienas.

Ketija Birzule ceturtdien notikušajos braucienos ieņēma 24., 25. un 23.vietu.

Turpinājumā piektdien norisināsies vēl trīs braucieni, kamēr 13.augustā notiks izšķirošais finālbrauciens par medaļām.

Birzule septītajā braucienā neiekļāvās laika limitā, ieņemot 24.vietu, bet uzvarēja itāliete Flavija Tartaglīni. Savukārt astotajā braucienā Latvijas burātāja finišēja ar 25.rezultātu, bet uzvarētājai mājiniecei Patrīsijai Freitasai viņa zaudēja deviņas minūtes un 33 sekundes.

Dienas noslēdzošajā braucienā latviete finišēja 23.pozīcijā, uzvarētājai Marinai Alabau no Spānijas zaudējot septiņas minūtes un 55 sekundes.

Pēc deviņiem braucieniem līderpozīcijā atrodas Tartaglīni, bet otrā ir francūziete Šarlīne Pikona, kamēr trešajā vietā atrodama krieviete Stefānija Jeļfutina.

Tikmēr Birzule saglabā 25.vietu. 24.vietā esošajai Odrijai Junai no Singapūras Birzule zaudē deviņus punktus, bet pēdējā, 26.vietā, esošā alžīriete Katja Belabasa tiek apsteigta jau par 19 punktiem.

LETA jau vēstīja, ka Birzule pirmdien pirmajā un otrajā braucienā finišēja 24.vietā, bet trešajā braucienā latviete neiekļāvās laika limitā. Pēc pirmās dienas Latvijas burātāja ierindojās 24.pozīcijā. Savukārt otrajā dienā latviete ieņēma 21., 25. un 26.vietu, kopvērtējumā atkāpjoties uz 25.pozīciju.

Pēc 12 braucieniem burātājām neņems vērā sliktāko rezultātu, bet pārējos 11 braucienos nopelnītos punktus saskaitīs kopā. Finālā burātājām punktu skaits tiks reizināts ar divi, bet čempione tiks noteikta, skaitot kopā visos braucienos izcīnītos punktus.

Birzule ir ne tikai jaunākā Latvijas delegācijas sportiste, bet arī jaunākā burātāja RS:X klasē. Otra jaunākā ir 19 gadus vecā Jeļfutina, kamēr vecākā dalībniece ir 40 gadus vecā grieķiete Angelika Skarlatu.

Vien 17 gadus vecā Birzule jūnija beigās negaidīti tika pie ielūguma uz Olimpiskajām spēlēm.

Jūlijā Birzule Eiropas čempionātā vindsērfingā jaunietēm spēja apsteigt četras konkurentes, ieņemot 19.vietu. Kvalifikācija Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā sākās 2014.gadā un noslēdzās šā gada 2.aprīlī Maljorkā. Noslēdzošajās kvalifikācijas sacensībās Maljorkā piecas Eiropas valstis cīnījās par vienu Olimpisko spēļu kvalifikācijas kvotu, bet Birzule palika vien 59.vietā 62 dalībnieču vidū.

Latvija Olimpiādē burāšanā atgriezusies pēc 12 gadu pārtraukuma, jo Olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi valsts tika pārstāvēta 2004.gadā Atēnās, kad startēja Vita Matīse.

Kopumā šajās Olimpiskajās spēlēs grasās piedalīties 33 Latvijas sportisti.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija medaļas guvusi katrās Vasaras Olimpiskajās spēlēs, turklāt tikai 1996.gadā Atlantā nācās samierināties ar vienu godalgu.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem