Eiropas labākā jaunā atlēta balvas finālistu pulkā iekļuvis kamaniņu braucējs Gints Bērziņš

Mārtiņš Mālmeisters / kamanas.lv
11:32, 26. maijs 0

Eiropas Nacionālās Olimpiskās komitejas izvirzījušas savus kandidātus Pjotra Nurovska vārdā nosauktajai Eiropas labākā jaunā atlētu balvai ziemas sporta veidos un pēc balsojuma, piecu finālistu pulkā iekļuvis arī Latvijas jaunais un talantīgais kamaniņu braucējs Gints Bērziņš.

Eiropas labākā jaunā atlēta ziemas sporta veidos finālistu saraksts:

  • Līza Marija Hirnere, Austrija – ziemeļu divcīņa;
  • Matejs Svancers, Čehija – frīstaila slēpošana;
  • Džesika Degenhārda, Vācija – kamaniņu sports;
  • Linda Zingerle, Itālija – biatlons;
  • Gints Bērziņš, Latvija – kamaniņu sports.

Šogad Eiropas Olimpiskā komiteja (EOK) saņēma rekordlielu pieteikumu skaitu Eiropas labākā jaunā atlēta balvai ziemas sporta veidos. Visus šos pieteikumus sastādīja jaunie un talantīgie sportisti, kuri pārstāvēja kādu no Eiropas valstīm III Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Lozannā, kur Eiropas jaunās sporta zvaigznes izcīnīja 70% no visām medaļām.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) šai nominācijai izvirzīja kamaniņu braucēju – Gintu Bērziņu, kurš no Lozannas atgriezās ar izcīnītu zelta medaļu individuālajā disciplīnā un bronzu komandu stafetē, kā arī parādījis lieliskus rezultātus Eiropas un Pasaules Junioru čempionātos.

Junioru izlases galvenais treneris Zintis Šaicāns atzīst, ka Ginta panākumu atslēga ir viņa atdeve sportam, pārliecība, lojalitāte un azarts. “Biju patīkami pārsteigts uzzinot, ka Gintam tiks dota iespēja pieteikties šai nominācija, tas viennozīmīgi arī man kā trenerim lika sajusties, ka darbs ko iegulda gan izlases, gan fiziskās sagatavotības treneri tiek novērtēts. Šī nominācija noteikti ir visas komandas nopelns! Aizvadītās sezonas rezultāti bija fantastiski, tik daudz emociju vienas sezonas laikā nebiju saņēmis nekad.”

Arī pats Gints Bērziņš atzīst, ka jūtas ļoti pārsteigts un pagodināts, ka šāda iespēja viņam dota un piešķirtā nominācija noteikti sniegs vēl lielāku motivāciju, kā arī apziņu ka ieguldītais darbs tiek novērtēts.

EOK rīkotais seminārs Slovākijā, kurā tiktu sarindoti finālisti ir pārcelts uz vēlāku laiku, taču organizatori sola, ka tas norisināsies līdz ko radīsies šāda iespēja. Pasākumā finālisti uzzinātu vietu kurā ierindojušies, norisinātos svinīgā trofeju pasniegšana un treniņu mācību darba stipendiju izsniegšana.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem