Gasūna ierindojas 30.vietā slaloma disciplīnā

LETA
22:08, 21. februāris 0

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna piektdien divu braucienu summā ierindojās 30.vietā Soču Olimpisko spēļu slaloma disciplīnā.

Pēc pirmā brauciena Gasūna bija 37.pozīcijā, taču otrajā braucienā izdevās par septiņām pozīcijām pakāpties, summā no uzvarētājas 18 gadus vecās ASV kalnu slēpotājas Mikaelas Šifrinas atpaliekot par 12,75 sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa divu braucienu summā ierindojās 37.pozīcijā, lai gan pēc pirmā brauciena atradās vien 49.vietā.

Viņa no čempiones atpalika par 22,08 sekundēm.

Slaloma sacensībās triumfēja Šifrina, kura tādējādi kļuvusi par jaunāko Olimpisko spēļu čempioni šīs disciplīnas vēsturē.

Otro un trešo vietu tikmēr izcīnīja Austrijas sportistes Marlīze Šīlda un Katrīna Zetele.

Divus braucienus kopumā spēja veikt 49 kalnu slēpotājas.

Tikai 18 gadus vecā Āboltiņa supergigantā ierindojās 31.vietā, bet milzu slalomā izstājās otrā brauciena laikā. Tikmēr 23 gadus vecā Gasūna startējusi tikai milzu slaloma sacensībās, kur pirmajā braucienā nespēja sasniegt finišu.

Āboltiņa atzinusi, ka lielākās cerības sportiste liek tieši uz sacensībām slalomā.

Pirms pāris gadiem par Latvijas labāko kalnu slēpotāju tika uzskatīta Gasūna, bet kopš tā laika viņa vairakkārt guvusi smagas traumas, tāpēc tagad jau lielākās cerības tiek liktas uz Āboltiņu, bet lielus panākumus viņa vēl nav guvusi.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.