IBSF oficiāli izmainījusi Soču Olimpisko spēļu rezultātus bobslejā

LETA
18:36, 22. augusts 0

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) oficiāli savā mājaslapā izmainījusi 2014.gada Soču Olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim paredz zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam DreiškenamJānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam tiek arī bronza divniekos.

Sākotnēji Latvijas sportisti četriniekos bija otrie, bet divniekos - piektie, bet diskvalifikāciju saņēma arī cits krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kura vadītā ekipāža bija ceturtā.

Bobsleja četrinieku sacensībās Sočos trešie bija nu jau mūžībā aizgājušais amerikāņu pilots Stīvens Holkombs ar saviem stūmējiem, kuri tagad tiks pie sudraba godalgām. Savukārt bronza tagad pienākas brita Džona Džeksona četriniekam. 14.vietu četrinieku sacensībās Sočos izcīnīja latviešu pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju LūsiVairi Leibomu un Raivi Broku.

Tikmēr divniekos par Olimpisko čempionu kļuvis šveicietis Beāts Hefti, sudrabu ieguvusi Holkomba ekipāža, bet bronzu - Melbārža bobs. Divniekos 16.vietu izcīnīja Ķibermanis ar stūmēju Leibomu.

Pērn SOK anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo bijusi manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar "tīrām" provēm.

Zubkovs pēc diskvalifikācijas saņemšanas vērsās arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), tomēr viņa apelācija netika apmierināta. Tā savukārt tika apmierināta krievu skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, kurš Sočos guva zeltu, apsteidzot Martinu Dukuru, lai gan arī šis Krievijas sportists sākotnēji saņēma diskvalifikāciju no SOK.

Phjončhanā Melbārdis kopā ar Strengu izcīnīja bronzu divnieku sacensībās.

Tikmēr Zubkovs pašlaik vada Krievijas Bobsleja federāciju (RBF).

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka tā kā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) diskvalificē sportistu, bet konkrētos lēmumus par vietu izmaiņām pieņem IBSF, IZM sagaidīs federācijas pieņemto lēmumu, un tad virzīs jautājumu par prēmiju starpību izmaksu.

Melbārža ekipāžā par izcīnīto sudraba godalgu katrs komandas dalībnieks iepriekš saņēma 83 801 eiro, no kuriem pēc nodokļu nomaksas katram tika 64 030 eiro.

Pašlaik Ministru kabineta noteikumi nenosaka precīzu summu, kāda sportistiem jāsaņem par olimpisko sudrabu vai bronzu, bet paredzēts, ka piešķiramās naudas balvas apmērs nedrīkst pārsniegt 60% no iepriekšējās vietas maksimāli iespējamā naudas balvas apmēra. Maksimālais naudas apmērs, kas piešķirams par olimpiskajās spēlēs iegūto pirmo vietu komandām ir 426 862 eiro, savukārt individuālajos sporta veidos - līdz 142 288 eiro.

Oficiālie Soču ziemas Olimpisko spēļu rezultāti bobsleja divniekos un četriniekos:

Bobsleja divnieks.pdf

Bobsleja cetrinieki.pdf

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem