Kalnu slēpotājs Rode nesasniedz finišu supergiganta sacensībās

LETA
10:46, 16. februāris 0

Kalnu slēpotājs Roberts Rode svētdien nesasniedza finišu Soču Olimpisko spēļu supergiganta sacensībās.

Kopumā uz starta devās 63 sportisti, bet finišu sasniedza 52 kalnu slēpotāji. Rode trasē devās viens no pēdējiem, taču izlaida vienus no trases vārtiem, kas lika sacensības beigt priekšlaicīgi.

Tikmēr par olimpisko čempionu svētdien kļuva norvēģis Hjētils Jansruds, kurs iepriekš bija izcīnījis bronzas godalgu nobraucienā.

Savukārt pie sudraba tika amerikānis Endrjū Veibrehts, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,30 sekundēm, bet bronzu izcīnīja uzreiz divi atlēti - slavenais Bode Millers no ASV un Čehijā dzimušais Kanādas pārstāvis Jans Hudeks.

Jansrudam šī ir trešā olimpiskā medaļa karjera, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņam izdevās tikt pie sudraba milzu slalomā.

Sacensību sākuma laiks neapmierinošā sniega stāvokļa dēļ tika pārcelts par stundu ātrāk.

Iepriekš Sočos Rode ierindojās 47.vietā nobrauciena sacensībās, bet superkombinācijas sacensībām viņš netika pieteikts. Šosezon latvietis nopietni traumēja kāju, tāpēc pirms Olimpiādes nebija skaidrs, vai viņam būs pa spēkam iecerētais - starts visās disciplīnās.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir jau otrās olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem