Kamaniņu braucējs Kristers Aparjods nākamsezon plāno startēt pieaugušo konkurencē

LETA
9:20, 25. februāris 0

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu čempions kamaniņu sportā Kristers Aparjods nākamajā sezonā plāno startēt pieaugušo konkurencē.

Kā zināms, par čempionu Aparjods tika kronēts aizpagājušajā svētdienā, kad Norvēģijā, Lillehammerē, notikušajās sacensībās latvietis divu braucienu summā par 0,646 sekundēm apsteidza savu tuvāko sekotāju vācieti Paulu Lukasu Haideru.

"Iespaidi par aizvadītajām sacensībām un izcīnīto medaļu ir paši labākie. Emocijas, kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bija neaprakstāmas. Pirms sacensībām biju viens no galvenajiem pretendentiem uz čempiona titulu, taču īpaši tam nepievērsu uzmanību, jo sapratu, ka vajag nobraukt stabili abus braucienus. Sapratu pats, ja to paveikšu, būs medaļa," pēc atgriešanās Latvijā teica Aparjods.

Mēneša sākumā Vācijas trasē Vinterbergā notikušajā pasaules junioru čempionātā Aparjods izcīnīja sudraba medaļu, bet Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā junioriem viņš bija otrais.

"Tā kā šosezon startēju junioru konkurencē, tad Jaunatnes olimpiskajās spēlēs par sāncenšiem, kuri ir mana vecuma, meistarības un pieredzes ziņā biju labāks. Šosezon biju nostartējis ļoti labi, tāpēc uz spēlēm braucu ar tādu sajūtu, ka jānobrauc divi braucieni un būs medaļa," stāstīja čempions.

Lai gan finišā latvietis tuvākos sekotājus apsteidza pārliecinoši, tomēr startā viņa konkurenti bija nedaudz pārāki. "Maniem auguma parametriem un svaram bija diezgan labs starts. Vajag daudz strādāt, cītīgi jāgatavojas nākamajai sezonai, tad arī būs labāks starts," uzsvēra Aparjods.

Nākamajā sezonā Aparjods mēģinās ielauzties Latvijas pieaugušo komandā, kur startē Inārs Kivlenieks Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš. "Tāda doma ir, bet junioru konkurencē startēt tikai Eiropas un pasaules čempionātos."

Kā zināms, Aparjods tika izvēlēts par Latvijas delegācijas karognesēju Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

"Papildu uztraukumu pirms sacensībām tas nedeva. Kad paziņoja, ka būšu delegācijas karognesējs, bija tāda pacilāta sajūta, pienākuma apziņa un gods. Karogs man bija jānes arī noslēguma ceremonijā. Biju apsvēris domu, ka šo godu varētu uzticēt daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam, tomēr tur neko nevarēja mainīt. Gribēju, lai viņš nes, jo Deniss ir Latvijas labākais daiļslidotājs, piedalījies augsta līmeņa sacensībās un arī Jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnīja medaļas," atklāja Aparjods.

"Mums sacensības bija 14.februārī, bet pēc tam bija brīva nedēļa. Palika laiks dzīvoties, bija atpūta un arī fiziskas aktivitātes, treniņi. Gāju arī uz citām sacensībām atbalstīt savējos," piebilda kamaniņu braucējs.

Nedēļas nogalē Siguldā norisināsies Latvijas čempionāts kamaniņu sportā, kurā gan Aparjods neplāno piedalīties. Turpinājumā viņu gaida mācības Murjāņu Sporta ģimnāzijas (MSĢ) 12.klasē un jau gatavošanās nākamajai sezonai.

"Mācībās nedaudz jāsarauj, jāpabeidz 12.klase. MSĢ ir ļoti laba vieta, vienīgā Latvijā, kur treniņi un mācības tiek likti vienā maisā. Tos var viegli apvienot, tikai pašam jācenšas un jāstrādā. Arī pie fiziskās formas paredzēts strādāt visu vasaru. Protams, būs arī atpūta, jo tā arī nevar - visu laiku strādāt bez atpūtas. Runāsim ar treneriem, gatavosimies nākamajai sezonai," uzsvēra Aparjods.

Ar divām izcīnītām godalgām Latvijas komanda Lillehammerē notikušo Pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā ieņēma 16.vietu. Tiesa, vēl trīs medaļas Latvijas sportisti guva jaukto komandu sastāvos.

Latvija izcīnīja vienu zeltu un sudrabu. Par augstākā kaluma godalgu parūpējās Aparjods, bet otro vietu daiļslidošanas sacensībās guva Vasiļjevs.

Kā zināms, sestdien daiļslidotāji Diāna Ņikitina un Vasiļjevs, kā arī šorttrekists Kārlis Krūzbergs izcīnīja godalgas arī valstu jauktajās sacensībās, taču kopējā medaļu tabulā tās netiek skaitītas - Ņikitina tika pie sudraba, bet Vasiļjevs un Krūzbergs savās komandās ieguva bronzas.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem