Kanoe airētājs Iļjins Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs izcīna 13.vietu vietu 1000 metru distancē

LETA
6:53, 17. augusts 0

Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins otrdien Riodežaneiro Olimpisko spēļu 1000 metru distances sacensībās izcīnīja 13.vietu.

Iļjins otrdien sacentās B finālā, kurā viņš ilgi turējās ap septīto astoto vietu, bet finišēja sestajā pozīcijā, kas viņam sākotnēji summā ļāva izcīnīt 14.vietu.

Tomēr uzreiz pēc finiša diskvalifikāciju saņēma Ungārijas pārstāvis Henriks Vasbanja, kurš finišēja pirms Iļjina. Līdz ar to latvietis savu pozīciju noslēgumā uzlaboja par vienu vietu.

Tikmēr par B fināla uzvarētāju, kas ļāva Olimpiskās spēles noslēgt ar devīto vietu, kļuva polis Tomašs Kačors, no kura Iļjins atpalika par nepilnām 11 sekundēm.

Iļjins priekšsacīkstēs finišēja ceturtais, iekļūstot pusfinālā, kur finišēja sestais, netiekot starp astoņiem labākajiem.

Iļjins pie dalības Olimpiskajās spēlēs tika pēdējā brīdī, jo sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm diskvalificēja Baltkrievijas un Rumānijas kanoe un smaiļošanas sportistus, līdz ar to notika Olimpiādes ceļazīmju pārdalīšana. Pie vienas no tām tika arī latvietis, turklāt viņš sacentīsies arī 200 metru distancē.

Patlaban 23 gadus vecajam Iļjinam šīs ir pirmās Olimpiskās spēles. Talsinieks 2013.gadā pasaules U-23 čempionātā 1000 metru distancē izcīnīja sudraba godalgu.

Jau trešdien Iļjinam gaidāmas sacensības 200 metru sprintā.

Latvijas godu Riodežaneiro šajā sporta veidā aizstāvēs arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš startēs 200 metru distancē.

Riodežaneiro Olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.