Kārtslēcējs Pauls Pujāts izpilda Riodežaneiro Olimpisko normatīvu

lsm.lv
12:40, 9. marts 0

Startējot sacensībās ASV, kārtslēcējs Pauls Pujāts ar rezultātu 5,70 metri ir izpildījis Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu.

Pujāts Arkanzasā par 10 centimetriem laboja līdzšinējo personisko rekordu un kļuva par desmito Latvijas vieglatlētu, kura rēķinā ir izpildīts Rio spēļu olimpiskais normatīvs. Latvijas rekords kārtslēkšanā - 5,80 metri - kopš 1987.gada joprojām pieder Aleksandram Obižajevam.

Iespēja sasniegt olimpiskās kvalifikācijas normatīvus vieglatlētiem ir līdz 11.jūlijam. Pujāta sasniegtais rezultāts precīzi atbilst olimpiskās kvalifikācijas normatīvos paredzētajam.

Pēc panākuma Pujāts atzina, ka uzreiz vēl neapzinās paveiktā nozīmību un 25 gadus vecais sportists pauda sajūsmu par gaidāmo iespēju kārtslēkšanas celiņā tikties ar pasaules spēcīgākajiem meistariem. 

Olimpiskās kvalifikācijas normatīvu ir izpildījusi arī Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratonā, kā arī Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika šķēpmešanā un soļotājs Arnis Rumbenieks 50 kilometru distancē.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem