Latvijā atgriezušies mūsu bronzas laureāti Sočos

LETA
20:57, 15. februāris 0

Šodien plkst. 12.18 ar reisu Soči - Maskava - Rīga Latvijā atgriezusies mūsu kamaniņu sporta komanda - Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, brāļi Andris un Juris Šici, kuri Soču Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas godalgas.

Viņus lidostā sagaidīja radi, ģimenes locekļi un kvēlākie līdzjutēji. Kopumā lidostas vestibilā pulcējās aptuveni 200 sagaidītāju.

Sagaidīšanas pasākumu vadīja bijušais olimpietis, spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Klāt lidostā Rīga bija arī slavenā brāļu Andra un Jura Šicu vecmāmiņa Lilija Šica, kā arī Mārtiņa Rubeņa vecmāmiņa. Tāpat ģimenes locekļi lidostā bija arī pārējiem sportistiem.

Cilvēki lidostas vestibilā kamaniņu sporta komandai uzgavilēja: malači, malači, malači!

«Paldies visiem, kas atnākuši mūs sagaidīt. Paldies ģimenei un visiem atbalstītājiem. Emocijas nav izstāstāmas vārdos. Mēs beidzot esam atgriezušies Latvijā,» teica Andris Šics.

«Uz mēles man stāv tikai un vienīgi pateicības vārdi. Paldies visiem, kuri Latvijas neatkarības laikā darījuši visu renes sporta veidu labā. Paldies visai latviešu tautai par atbalstu,» sacīja Mārtiņš Rubenis.

Neilgi pēc pulksten 13 sportisti un visa viņu komanda trīs policijas ekipāžu pavadījumā devās uz Siguldu.

Lai arī iepriekš tika pausts, ka laika apstākļu dēļ Latvijas kamaniņu komanda nepaspēja uz reisu Maskava - Rīga, tai tomēr izdevās ierasties Rīgā pēc plānotā grafika.

Divkārtējo Soču medaļnieku brāļu Šicu sagaidīšanas pasākums šodien paredzēts arī viņu dzimtajā Siguldā. Sākotnēji tas iecerēts plkst. 13.30, bet, sākums aizkavēsies. Kamaniņu braucējus siguldieši sagaidīs pie Siguldas dzelzceļa stacijas ar Latvijas valsts karogiem, plakātiem un īpaši veidotu Slavas aleju. Pasākuma laikā būs iespēja saņemt olimpiešu autogrāfus.

Trešdien brāļi Andris un Juris Šici divnieku sacensībās ieguva Latvijai pirmo medaļu Soču olimpiskajās spēlēs, turklāt karjerā tā viņiem ir jau otrā godalga, jo pirms četriem gadiem Vankūverā viņi tika pie olimpiskā sudraba. Savukārt dienu vēlāk Latvijas komanda parūpējās par līdzīgu sasniegumu, iegūstot bronzu stafetes sacensībās.

Zīmīgi, ka stafete olimpisko spēļu programmā tika iekļauta pirmo reizi. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, kā arī brāļi Šici.

Vīriešu sacensībās vieniniekiem Sočos pieredzējušais Mārtiņš Rubenis izcīnīja 10. vietu, Inārs Kivlenieks ierindojās 16. pozīcijā, bet Kristaps palika 21. vietā. Savukārt sieviešu sacensībās Elīza Tīruma izcīnīja 12. vietu, bet 18 gadus vecā Ulla Zirne ieņēma 18. pozīciju.

Olimpiskās spēles Krievijas kūrorta pilsētā risinās no 7. līdz 23. februārim.

 

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem