Latvijas delegācijas karognesējs Dreiškens: Atklāšanas ceremonija bija īpašs notikums

LETA
19:17, 9. februāris 0

Latvijas Olimpiskās delegācijas karognesējam Daumantam Dreiškenam Phjončhanas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija bija īpašs notikums, Latvijas Olimpiskajai komitejai atklāja bobsleja stūmējs.

Kā vēstīts, šodien Phjončhanā tika atklātas XXIII Ziemas Olimpiskās spēles, Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā nesot Dreiškenam.

"Man kā karognesējam atklāšanas ceremonija bija īpašs notikums. Negribēju, lai kaut kas sajaucas un lai kājas vai karogs sapinas. Tomēr viss izdevās tīri labi. Iespaidi par atklāšanas ceremoniju ir lieliski," teica Dreiškens.

Viņš uzsvēra, ka emocijas bijušas labas un pauda, ka Latvija sevi parādījusi diezgan labi.

"Bija neliels apjukums par modernajām tehnoloģijām, jo pie katras sēdvietas bija ekrāns. Šķita, ka tribīnēs nemaz nav skatītāju, tikai ekrāniņus varēja redzēt," stāstīja bobslejists.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti, bet vēl viens - bobsleja stūmējs Intars Dambis - sastāvā iekļauts kā rezervists. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 Olimpiskie debitanti. Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas Olimpiskajām spēlēm, delegācijas sastāvs ir mazākais kopš 1998.gada Nagano Olimpiādes, bet tam ir vienkāršs izskaidrojums - četrgades nozīmīgākajam forumam nav kvalificējusies Latvijas hokeja izlase, kas uzreiz palielina dalībnieku skaitu, jo hokeja komandā var pieteikt 25 spēlētājus.

Phjončhanas Olimpiskās spēles norisināsies līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Tā kā Phjončhanā ir septiņu laika zonu atšķirība ar Latviju, lielākā daļa sacensību notiks laikā, kad Latvijā ir nakts vai agrs rīts.

Sacensību programmā debitēs četras disciplīnas - "Big Air" snovbords, jaukto pāru sacensības kērlingā, masu starts ātrslidošanā un jaukto komandu sacīkstes kalnu slēpošanā. Kopumā šajā Olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.

Phjončhanas Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija būs 25.februārī, bet nākamā Ziemas Olimpiāde notiks 2022.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

 

 
Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem