Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda "Buenosairesa 2018" dodas uz Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
10:58, 1. oktobris 0

Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda “Buenosairesa 2018” rīt, 2.oktobrī dosies ceļā uz Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu, kur no 6. – 18.oktobrim risināsies III Jaunatnes Olimpiskās spēles.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas “Buenosairesa 2018” dalībnieki rīt, 2.oktobrī vienkopus Starptautiskajā lidostā “Rīga” tiksies plkst.11:00, kur mediju pārstāvjiem būs pēdējā iespēja, pirms došanās ceļā, vēl satikt un aprunāties ar jaunajiem Latvijas sporta talantiem.

Latviju III Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 19 sportisti, kuri piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

3x3 basketbola komandas sastāvā ir Jurģis Dudeks, Reinis Krūmiņš, Niks Salenieks un Aivars Dambis. BMX riteņbraukšanā Latviju pārstāvēs Airisa Elizabete Galiņa un Edvards Glāzers, bet BMX frīstaila disciplīnā startēs Patriks Vīksna. Ielu dejās jeb "breakdance" piedalīsies Anastasija Solovjova.

Vislielākā pārstāvniecība individuālajos sporta veidos ir peldēšanā, kur spēkosies Didzis Rudavs, Jānis Vitauts Siliņš, Ieva Maļuka un Arina Baikova, bet vieglatlētikā uz starta izies Patrīcija Cīrule, Elīza Marija Kraule un Nora Ķigure.

Vēl Buenosairesā startēs tenisiste Daniela Vismane, šāvējs Rihards Zorge, svarcēlāja Daniela Ivanova un vingrotājs Oļegs Ivanovs.

III Jaunatnes Olimpiskās spēles Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā norisināsies no 6. līdz 18.oktobrim.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Atgādināsim, ka I Jaunatnes Olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā, Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu – šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem – II Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā (Ķīna) Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.

III Jaunatnes Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: www.buenosaires2018.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem