Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde Ventspilī – otrās dienas kopsavilkums

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
20:36, 14. jūnijs 2

No 13. līdz 15. jūnijam norisinās Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde, kuru piekto reizi pie sevis uzņem Ventspils. Otrajā sacensību dienā jaunus Latvijas rekordus uzstādīja šķēpmetējas Laine Donāne un Anete Kociņa.

Šodien tika noskaidroti finālisti basketbolā gan meiteņu, gan zēnu grupās. Pirmajā mačā meitenēm mājinieces Ventspils atzina Valmieras komandas pārākumu 38:65. Savukārt, puišiem Rīga ar 69:63 uzvarēja Edija Šlesera trenētos Madonas basketbolistus. Pārējās apakšgrupu spēlēs Rīgas meitenes ar 95:24 sagrāva Daugavpili, bet puišu turnīrā Ventspils kurzemnieku derbijā ar 113:74 uzvarēja Liepāju.  Tādejādi finālos tiksies Valmiera – Rīga (meitenēm) un Rīga – Ventspils (puišiem).

Vieglatlētikas sektoros, spītējot lietum un pretvējam, augstus sasniegumus guva šķēpmetējas. Vispirms jaunu Latvijas rekordu (53,60 metri) jaunietēm uzstādīja Laine Donāne (Jēkabpils). Tas gan noturējās tikai līdz nākamajam metienam, jo Anete Kociņa (Salacgrīvas novads) to pārspēja – 55,73 metri.

Pārējie vieglatlētikas rezultāti pieejami:

Tikmēr Sporta hallē “Pārventa” handbola turnīrā jauniešiem pēc uzvarām apakšgrupās uzreiz pusfinālā iekļuva Ludzas un Skrīveru novadu komandas, kas par vietu finālā cīnīsies ar Vaiņodes un Auces handbolistiem. Finālisti noskaidrosies vēlā 14. jūnija vakarā, bet lielais fināls notiks 15.jūnijā 13:00.

Uz svarcelšanas paaugstinājuma uzmanību izpelnījās Ščerbatihs. Šoreiz tas gan bija bijušā Latvijas olimpieša Viktors Ščerbatihs brāļa dēls Roberts, kurš smagākajā kategorijā (virs 94kg) arī pārliecinoši uzvarēja – 78 kg raušanā un 102 kg grūšanā.

Puišu regbijā, uzvarot Vecumniekus (36:0) un Ķekavu (31:7), pirmie A apakšgrupā finišēja Baldones regbisti. B grupā tikpat pārliecinoši, nezaudējot ne punkta Jelgavas (5:0) un Jūrmalas (32:0) komandām, pirmie bija rīdzinieki. Viņi arī turpmāk sacensības turpināja bez zaudējumiem, pusfinālā ar 24:7 uzvarot Vecumniekus, bet finālā ar 15:7 – Jelgavu. Trešo vietu izcīnīja Baldones regbisti.

Sacensības noslēgušās visās peldēšanas disciplīnās, kurās labus rezultātus guva jūrmalniece Odrija Jasinoviča, kopā izcīnot 4 zelta un 2 sudraba medaļas, kā arī viņas komandas biedrene Arina Baikova ar 5 zelta un 1 sudraba godalgām. Puišu konkurencē izcils sniegums rīdziniekam Artūram Pesockim – 5 zelta medaļas. Arī Emīlam Ponem no Rīgas labi rezultāti – 3 zelta un 2 sudraba medaļas.

Līdzīgu medaļu bagāžu mākslas vingrošanā sakrāja Marika Zavadska (Olaines novads), kuras kontā ir 5 zelta un 1 sudraba medaļa.

Noslēdzies arī galda tenisa turnīrs. Meiteņu konkurencē pirmajā vietā Insana Mihauri (Rīga), otrajā vietā ierindojās Inga Birzniece (Kuldīgas novads), 3. Karīna Gailiša (Bauskas novads). Puišiem – 1. vietā Rolands Miks Jansons (Rīga), 2. vietā Kristaps Gebauers, bet 3. vietā - Mārtiņš Kuršinskis (abi Kuldīgas novads).

Pamatīgi savu medaļu krājumu badmintonā papildināja Siguldas novads. Jekaterina Romanova un Ieva Eglīte izcīnīja zelta un sudraba godalgas, trešajā vietā atstājot Sandu Viskantu (Valmiera). Arī Siguldas puiši savai komandai nopelnīja divas medaļas – uzvarēja Teodors Kerimovs, bet trešo vietu izcīnīja Kristaps Jānis Gulbis. Starp viņiem, otrajā vietā ierindojās Reinis Krauklis (Rīga).

Sacensības noslēgušās arī jāšanas sportā, grieķu-romiešu cīņā, airēšanā, paukošanā un pludmales volejbolā.

Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties:

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.