Latvijas kamaniņu braucēji izcīna sudrabu PK noslēdzošā posma stafetē

LETA
10:06, 27. februāris 0

Latvijas stafetes komanda svētdien ar otro vietu Altenbergas trasē, Vācijā, noslēdza Pasaules kausa izcīņas sezonu kamaniņu braukšanā, turklāt spēja izcīnīt otro vietu arī sezonas noslēguma kopvērtējumā.

Pirms pēdējā, devītā, posma, stafetē bija ļoti liela intriga. Vācija jau bija garantējusi triumfu kopvērtējumā, bet piecas citas komandas šķīra pieci punkti, kas nozīmēja, ka par vicečempioni kļūs tā izlase, kura no šīm piecām šoreiz būs ātrākā.

Latvija startēja pirmā no konkurentēm. Elīza Cauce trasi veica tīri, bet Kristers Aparjods, kā arī brāļu Andra un Jura Šicu ekipāža nedaudz kļūdījās, tomēr tas neliedza izvirzīties vadībā.

Turpinājumā Latvija droši apsteidza Kanādas un ASV komandas, bet daudz līdzīgāka cīņa bija ar Krieviju. Kad savus posmus veica spēcīgie Tatjana Ivanova un Romāns Repilovs, krievi bija priekšā par nepilnām divām desmitdaļām, bet viņu divnieks nenostartēja tik labi un summā piekāpās Latvijai par 0,084 sekundēm.

Pēc tam tika apsteigta arī Austrija, bet Vācijai Latvija piekāpās līdzīgā cīņā. Zīmīgi, ka dāmu Pasaules kausa ieguvēja vāciete Natālija Geizenbergere stafetē bija 0,35 sekundes lēnāka nekā Cauce, turpinājumā pēc Fēliksa Loha brauciena vāciešu deficīts bija samazināts līdz divām desmitdaļām, bet spēcīgie Toni Egerts un Saša Benekens izrāva grūtu uzvaru.

Sacensību uzvarētāja Vācija apsteidza Latviju par 0,125 sekundēm, bet trešo vietu guva Krievija.

Pērn Latvijai kopvērtējumā bija gluži pretēja situācija - pirms Vinterbergā notikušā pēdējā posma tā kopvērtējumā bija otrā, bet toreiz tika piedzīvots kritiens un sezonas noslēgumā nācās samierināties ar piekto pozīciju.

Sezonas noslēgumā sešās sacīkstēs Vācija guva 531 punktu un tai ar 405 punktiem sekoja Latvija. Tikmēr 395 punktus savāca Krievija, kurai sekoja Austrija, Kanāda un ASV.

Līdz šim nekad iepriekš Latvija nebija tikusi kopvērtējuma trijniekā stafetē.

LETA jau vēstīja, ka pirms tam svētdien dāmu sacensībās Cauce izcīnīja piekto vietu, sasniedzot sezonas labāko rezultātu, kamēr Ulla Zirne guva 15.vietu. Sezonas noslēguma kopvērtējumā sportistes bija attiecīgi 11. un 13.pozīcijā.

Savukārt sestdien divnieku sacensībās ceturto vietu izcīnīja brāļi Šici, kas viņiem ļāva sezonu noslēgt piektajā vietā Pasaules kausa kopvērtējumā.

Tikmēr vīru sacensībās no pieciem latviešiem labākais bija talantīgais Kristers Aparjods, kurš finišēja astotais, bet vienu pozīciju zemāk palika pieredzējušais Inārs Kivlenieks.

Pasaules kausa sezonā šosezon ir deviņi posmi, bet trīs etapos kamaniņu braucēji varēja tikt pie papildu punktiem Sprinta kausa sacensībās. Janvāra vidū norisinājās posms Siguldā, bet pagājušajā nedēļā sportisti iemēģināja nākamā gada Phjončhanas olimpisko spēļu trasi.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem