Latvijas komandas hokejistam pozitīva dopinga analīze Olimpiskajās spēlēs

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
22:34, 22. februāris 0

LOK apstiprina Starptautiskās Olimpiskās komitejas paziņojumu par Latvijas izlases hokejista Vitālija Pavlova pozitīvo dopinga analīzi.

Sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants methylhexaneamine (MHA), viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem svara regulēšanai.

Šodien notika SOK Disciplinārās komisijas sēde, kur telefonkonferences formātā piedalījās arī Vitālijs Pavlovs, noliedzot apzinātu aizliegto vielu lietošanu. Sportists apliecināja, ka šīs hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas „Dinamo” ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.

LOK uzsver, ka visi medikamenti, atjaunošanās līdzekļi un uztura bagātinātāji, kurus saņem Latvijas komandas sportisti Olimpisko spēļu laikā, ir laboratoriski pārbaudīti, ar atbilstošiem sertifikātiem un nesatur aizliegtās vielas.

Sākot ar pagājušā gada septembri, pēc LOK pasūtījuma Latvijas Antidopinga aģentūra ir veikusi vairāk par 65 dopinga pārbaudēm, tai skaitā visiem 58 Latvijas Olimpiskās komandas sportistiem. 2013.gada 10.decembrī šāda pārbaude tika veikta Vitālijam Pavlovam. 2014.gada 2.janvārī no Helsinku Antidopinga laboratorijas tika saņemta atbilde par negatīvu rezultātu. Soču Olimpisko spēļu laikā jau ir veiktas dopinga analīzes 29 mūsu sportistiem, atsevišķiem atlētiem atkārtoti.

LOK nosoda dopinga lietošanu sportā un ir par godīgu spēli, atzīstot, ka dopinga lietošana nav savienojama ar Olimpiskajiem principiem un Olimpieša statusu. Pēc saņemtās informācijas no sportista SOK Disciplinārās komisijas sēdes laikā piekrītam hokejistam, ka aizliegtā viela nav lietota apzināti.

Minētais dopinga gadījums neliek pārskatīt mūsu hokeja komandas spēļu rezultātus un izcīnīto 8.vietu Olimpiskajā hokeja turnīrā.

Atgriežoties mājās pēc Olimpiskajām spēlēm, LOK sadarbībā ar Latvijas Antidopinga aģentūru, Latvijas Hokeja federāciju (LHF) un hokeja klubu Rīgas „Dinamo” un tā apkalpojošo personālu veiks tālāku lietas patieso apstākļu noskaidrošanu, lai izslēgtu šādu gadījumu atkārtošanos nākotnē.

 

Marita Vilciņa

Latvijas Olimpiskās komandas preses sekretāre

+371 29439639,

 

Māris Gorbunovs

Latvijas Hokeja federācijas preses sekretārs

+371 29446091,

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem