Latvijas reģionos turpinās bezmaksas sporta izglītības semināri

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
9:29, 3. decembris 0

Visā Latvijā turpinās pieteikšanās bezmaksas sporta izglītības semināriem sporta pedagogiem un treneriem.

Semināri jau notikuši Talsos un Saldū. Savukārt 4.decembrī seminārs notiks Preiļos, bet nākamajās nedēļās arī Madonā, Cēsīs, Tukumā un Rīgā. Seminārus sporta speciālistiem bez maksas nodrošina Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Swedbank, sadarbībā ar sporta labdarības pasākumu Nike Riga Run.

Semināru nodarbības vada sporta un veselīga dzīvesveida eksperti: Jānis Razgalis (treneris un viens no šī brīža Latvijas labākajiem vidējo distanču skrējējiem), Dr. Andis Brēmanis (Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs) un Ralfs Upmanis (Nike meistartreneris Latvijā un fitnesa eksperts). Semināros Talsos un Saldū ar savu pieredzi dalījās arī Gundars Upenieks, bijušais Latvijas biatlona izlases un četru Olimpisko spēļu dalībnieks. Jāatzīmē, ka šis ir jau otrais semināru cikls, kad sporta pedagogiem un treneriem iespējams apgūt papildus zināšanas un prasmes bērnu un jauniešu piesaistei sportam. Šogad semināros īpaša uzmanība pievērsta bērnu un jauniešu motivācijai, radošai pieejai sportā un veselīga uztura nozīmei bērnu un jauniešu ikdienā.

Dr. Andis Brēmanis, Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs, uzsver: „Mūsdienu dzīves ritms, jaunās tehnoloģijas un milzīgā reklāmas industrija bērnus un jauniešus arvien vairāk piesaista datoriem, viedtālruņiem un pārtikai, ko grūti dēvēt par veselīgu. Savukārt pieaugušo aizņemtība un nezināšana nereti noved pie neveselīgiem ēšanas paradumiem ikdienā, kas papildus veicina bērnu un jauniešu aptaukošanos, dažādas saslimšanas, ar kurām cīņā jāiesaista daudz lielāki resursi, nekā to prasītu veselīgs uzturs un aktīvs dzīvesveids ikdienā. Nepietiekama uzmanība tiek pievērsta dažādām apreibinošām vielām un enerģijas dzērieniem, kas ir reālas briesmas organismam, kuras daudzi vecāki un arī paši bērni un jaunieši neapzinās, tā pakļaujot sevi veselības apdraudējumam. Semināros runājam gan par šo problēmu, gan to, kā veselīgu uzturu padarīt bērniem un jauniešiem pievilcīgāku.“

Semināru Talsos apmeklēja 84 sporta pedagogi un treneri, bet Saldū – 66. Sporta pedagogi un treneri joprojām var pieteikties semināriem: 4.decembrī Preiļos, 11.decembrī Madonā, 12.decembrī Cēsīs, 18.decembrī Tukumā un 19.decembrī Rīgā. Pieteikšanās semināriem notiek interneta vietnē - www.nikerigarun.lv. Dalība semināros ir bez maksas. Semināru dalībnieki saņems Valsts izglītības satura centra apstiprinātus sertifikātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikto Pedagogu profesionālās pilnveides kārtību (Nr.431, 07.06.2011.)

Semināra programma ietver tēmas: dažādu motivējošu elementu izmantošana bērnu un jauniešu pievēršanai sporta aktivitātēm un vērtēšanas kritēriju loma motivācijas uzturēšanā – attieksme, disciplīna un rezultāti; saistība starp uzturu un bērnu un jauniešu fizisko sagatavotību, pievēršot uzmanību arī liekā svara problēmai un kaitīgo vielu lietošanai. Semināra praktiskās daļas laikā kopā ar treneri Ralfu Upmani tiks apgūti vingrinājumi, kas piemēroti gan individuāliem, gan komandas treniņiem, izmantojot dažādu aprīkojumu, vai iztiekot bez tā. Praktiskajā nodarbībā tiks izmantotas prasmes, vingrinājumi un principi, pēc kuriem trenējas pasaules klases sportisti. Iekļautie spēles elementi ļauj treniņu pielāgot komandas veidošanas un saliedēšanas procesam.

 

Papildus informācja:

Kaspars Jēkabsons - semināru koordinators 

E-pasts:  Tālr.: 67511345

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem