Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Latvijas treneri un Olimpieši izglītojas un papildina zināšanas

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:10, 15. septembris 0

LOK aktīvi iesaistās Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Olimpiskās solidaritātes piedāvātajos izglītības projektos.

Zinību mēneša noskaņās piedāvājam nelielu vērtējumu par paveikto treneru un Olimpiešu tālākizglītības jomā. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aktīvi iesaistās Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Olimpiskās solidaritātes piedāvātajos izglītības projektos.

Pateicoties mūsu treneru un federāciju interesei, atsaucībai un sadarbībai, Latvija regulāri ir pārstavēta Starptautiskajā tālākizglītības programmā treneriem ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program).

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti. Tajā izglītojas treneri no visas pasaules. Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas.

Jau pavisam droši varam apgalvot, ka Latviju šajā programmā atpazīst, savukārt Latvijā šai programmai reklāma vairs nav vajadzīga.  Esam pagaidām vienīgie no Baltijas un vieni no retajām Eiropas valstīm, kas šajā programmā piedalās.

Šodien apsveicam Staņislavu JUDKINU, modernās pieccīņas treneri, kurš šā gada pavasarī Lozannā saņēma Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātu kā ICECP programmas absolvents. Staņislavs programmas laikā izstrādāja un aizstāvēja individuālo projektu par tēmu: “Latvijas modernās pieccīņas attīstības programma - no jaunatnes līdz senioru līmenim”.

Staņislavs ir jau piektais ICECP programmas absolvents no Latvijas. Viņš beidzis LSPA (2010) un ieguvis maģistra grādu biznesa administrācijā RISEBA (2014).

Šodien apsveicam arī Andreju OSTROVSKI, jaunatnes treneri peldēšanā, kurš jau 17.septembrī dodas uz Delaveru, lai uzsāktu mācības ICECP programmā 2016./2017.mācību gadā - jau kā sestais LOK kandidāts, kam piešķirta Olimpiskās solidaritātes stipendija. Andrejs OSTROVSKIS gatavo jaunos peldētājus BJSS “Rīdzene”, Rīgas 95.vidusskolā un peldēšanas klubā “Ķīpsala”. Viņam ir LSPA bakalaura un maģistra grāds.

Kopš ICECP  izveidošanas 2010.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. Tagad šo sarakstu jau papildina arī Staņislavs JUDKINS un Andrejs OSTROVSKIS.  Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā. Arī šo projektu pilnībā nodrošināja ASV Olimpiskās komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

ICECP programmas laikā treneri mācās Delaveras universitātē un ASV Olimpiskajā treniņu centrā KoloradoSprigsā. Notiek lekcijas, prezentācijas, treniņu procesa vērošana un individuālā projekta darba plānošana. Noslēguma sesija notiek Lozannā, SOK mītnes vietā, kur treneri aizstāv individuālos projektus.

Vienam sportistam mācības, kopā ar ceļa un uzturēšanas izdevumiem, izmaksā apmēram 11 tūkstošus USD. To  sedz Olimpiskās solidaritātes un ASV Olimpiskās komitejas piešķirtā stipendija.

Šodien sveicam arī mūsu Olimpieti, biatlonisti Gerdu KRŪMIŅU, kas ir atkal mājās pēc viena gada mācībām Dienvidkorejā.

Latvija bija vienīgā no Eiropas kontinenta, kas iesaistījās pavisam jaunā Starptautskā sporta vadības programmā - iSR Akadēmijā. ISR Akadēmija (international Sport Relations Academy) izveidota 2015.gada 2.janvārī pēc Starptautiskā Sporta sadarbības fonda (ISRF) un Nacionālo Olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) iniciatīvas.

ISR Akadēmijas mērķis ir dot iespēju bijušajiem Olimpiešiem paplašināt pamatzināšanas un prasmes, kā arī iepazīt starptautiskos sporta un biznesa vadības principus turpmākas karjeras veidošanai.

Gerda bija vienīgā no mūsu Olimpiešiem, kas pieņēma šo izaicinājumu un atsaucās LOK aicinājumam pieteikties mācībām.

iSR Akadēmija nodrošināja viņai pilnībā apmaksātu mācību programmu viena gada garumā - no 2015.gada 1.jūnijā līdz 2016.gada 27.maijam.

Mācības notika Incheon Global Campus, Dienvidkorejas rietumos, savukārt prakses vieta Gerdai bija Dienvidkorejas Olimpiskās komitejas Servisa plānošanas nodaļā Phjončhanā, kas ir atbildīga par sadarbību starp NOK un Phjončhanas spēļu orgkomiteju.

Studiju programmā tika apgūtas tādas tēmas kā angļu valodas un datorprasmju pilnveidošana; starptautiskā sporta menedžments un likumdošana, starptautisku sporta pasākumu organizēšana; sporta marketings un komunikācija sportā; sporta politika un sporta industrija.

Mūsu treneru un sportistu izglītība ir ieguvums ne tikai viņu pašu profesionālajā un personiskajā izaugsmē, bet arī pienesums Latvijas sporta nākotnei, kuras labā viņi turpinās strādāt.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem