LOK Sporta veidu komisija akcentē tehniskās programmas nepieciešamību

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:35, 13. marts 0

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Sporta veidu komisijas sēdē 2019.gada 12.martā tika izskatīti vairāki jautājumi, kas ir saistīti ar Latvijas Olimpiskās komandas sagatavošanu starptautiskajām sacensībām.

Viens no būtiskākajiem aspektiem bija jaunas tehniskās programmas ieviešana vasaras un ziemas sporta veidos, gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā un Pekinas ziemas Olimpiskajām spēlēm 2022.gadā.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš bija sagatavojis ziemas un vasaras sporta veidu nepieciešamo tehnisko nodrošinājuma sarakstu un tam nepieciešamo finansējumu, kas ir būtisks, lai Latvijas sportisti varētu sagatavoties un būtu nodrošināti startiem Olimpiskajās spēlēs. Tehniskā programma tiks izskatīta LOK Izpildkomitejas 19.marta sēdē.

LOK Sporta veidu komisijas sēdē LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers federāciju pārstāvjus informēja par sporta veidu federāciju ziedojumu kritumu 2018.gadā. Veicot Olimpisko sporta veidu federāciju aptauju, ir noskaidrots, ka aptuvenais ziedojumu samazinājums sasniedz vairāk kā 50%, kas naudas izteiksmē ir gandrīz 1,5 miljoni eiro. Tikmēr nedaudz – par nepilniem 300 tūkstošiem ir palielinājušies reklāmas ieņēmumi. Kopsummā 2018.gadā, salīdzinot ar 2017.gadu, sporta organizāciju ieņēmumi no ziedojumiem un reklāmas pakalpojumiem ir samazinājušies par 25%, kas sastāda 1,2 miljonus eiro.

Tāpat LOK Sporta veidu komisija apstiprināja Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas skaitliskā sastāva projektu dalībai Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, šā gada 20. – 28.jūlijam. Tika pieņemts lēmums neizmantot maksimāli iespējamo sportistu kvotu un katru sporta veidu pārstāvēs tikai spēcīgākie jaunie sportisti. Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas skaitliskais sastāvs tiks izskatīts un apstiprināts LOK Izpildkomitejas 19.marta sēdē.

Vienlaikus sporta veidu federāciju pārstāvji tika informēti un iepazīstināti par finansējumu federācijām 2019.gadā, saskaņā ar “LOK kritēriju Olimpisko individuālo sporta veidu federāciju finansiālā atbalsta noteikšanai no LOK budžeta sadaļas “Olimpisko sagatavošanās programmu finansējums” 2017.-2020.gadam”.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem