Melbārdim piektā, bet Ķibermanim desmitā vieta bobsleja četrinieku sacensībās

LETA
7:34, 25. februāris 0

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā ekipāža svētdien ieņēma piekto vietu, bet Oskara Ķibermaņa pilotētais kvartets noslēdza labāko desmitnieku Phjončhanas Olimpisko spēļu bobsleja četrinieku sacensībās, par čempionu kļūstot Vācijas pilotam Frančesko Frīdriham.

Melbārdim ar stūmējiem Daumantu DreiškenuArvi Vilkasti un Jāni Strengu līdz ar to neizdevās atkārtot pirms četriem gadiem gūto sasniegumu, kad Soču Olimpiskajās spēlēs viņi bija otrie. Tiesa, pēc Aleksandra Zubkova ekipāžas diskvalifikācijas par dopinga lietošanu, latviešiem pienākas zelta medaļas, kuras gan oficiāli vēl nav pārdalītas.

Jāpiebilst, ka pēc svētdien aizvadītajām sacensībām Daumants Dreiškens, kurš šajās olimpiskajās spēlēs bija Latvijas karognesējs atklāšanas ceremonijā, žurnālistiem paziņoja, ka par 99% ir beidzis bobslejista karjeru.

Savukārt Ķibermanis, kura kamanas Phjončhanā iestūma Jānis JansonsHelvijs Lūsis un Matīss Miknis, uzlaboja savu Soču rezultātu, jo pirms četriem gadiem viņš bija 14.vietā.

Par Olimpiskajiem čempioniem kļuva vācieša Frīdriha pilotētais kvartets, kurā startēja arī stūmēji Sendijs Bauers, Martins Grotkops un Torstens Margiss, viņiem četru braucienu summā finišējot pēc trim minūtēm un 15,85 sekundēm.

Frīdriham un Margisam šīs bija otrās Phjončhanas Olimpisko spēļu zelta medaļas, jo abi uzvarēja arī divnieku sacensībās, pirmo vietu dalot ar kanādiešiem Džastinu Kripsu un Aleksandru Kopaču.

Viena kaluma medaļu komplekts divām ekipāžam tika arī četrinieku sacensībās, jo dalītu otro vietu un sudraba godalgas izcīnīja mājinieka Vona Jondžona un vācieša Niko Valtera pilotētie kvarteti, kuri Frīdriham zaudēja 0,53 sekundes. Četrinieku sacensībās šī bija otrā reize Olimpisko spēļu vēsturē, kad uz goda pjedestāla viena pakāpiena kāpa uzreiz divi kvarteti, jo 1998.gadā Nagano tika pasniegti divi bronzas komplekti.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika svētdien lieliski braucošais šveicietis Riko Pēters, kurš no medaļām atpalika par 0,21 sekundi, kamēr vēl par sešām sekundes simtdaļām lēnāks bija Melbārdis ar komandu, kuri savukārt Frīdriham zaudēja 0,80 sekundes. Tikmēr Ķibermanis no Olimpiskajiem čempioniem atpalika par 1,56 sekundēm.

Abas Latvijas ekipāžas pēdējā braucienā nobrauca ļoti labi, summā pakāpjoties par vienu vietu augstāk, tomēr Melbārža ekipāža, lai arī noslēdzošajā braucienā uzrādīja otro labāko rezultātu, nespēja pacīnīties par medaļām, jo konkurenti jau iepriekš bija iekrājuši solīdu pārsvaru.

No trešās vietas Latvijas vadošā ekipāža atpalika par 0,27 sekundēm, bet pirms pēdējā brauciena šī atstarpe bija par piecām sekundes simtdaļām lielāka.

Pēdējā braucienā abi Latvijas četrinieki uzstūma savus labākos startus, un arī trasē brauca bez kļūdām, kas Melbārdim ļāva apsteigt starta rekordu uzstādījušo kanādieti Džastinu Kripsu, kurš gan beigās palika sestais, kamēr Ķibermanis apsteidza Francijas kvartetu, iespraucoties desmitniekā.

Pirms pēdējā brauciena Melbārdis bija sestais, bet Ķibermanis vienpadsmitais, abiem trešajā startā zaudējot pa vienai vietai, braucienā uzrādot attiecīgi piekto un 11.rezultātu.

Jau vēstīts, ka pēc sestdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem Melbārža stūrētais kvartets ar vēl divām ekipāžām dalīja piekto vietu, kamēr Ķibermaņa komanda noslēdza labāko desmitnieku.

Pirmajā braucienā Melbārdis uzrādīja ceturto labāko rezultātu, bet Ķibermanis ar kļūdām trases augšdaļā atradās 15.vietā. Savukārt otrajā braucienā Ķibermanis jau bija septītais labākais, kas summā ļāva pakāpties piecas pozīcijas augstāk un iespraukties desmitniekā, kamēr Melbārdis, pieļaujot kļūdas trases augšā, uzrādīja vien 12.rezultātu, summā noslīdot gan tikai vienu vietu zemāk, bet daudz vairāk atpaliekot no labāko trijnieka.

Kā vēstīts, divnieku sacensībās Melbārdis ar Strengu sasniedza labāko rezultātu divos no četriem braucieniem, bet summā tika pie bronzas medaļām, sagādājot Latvijas līdz šim vienīgo godalgu Olimpiādē. Tikmēr Ķibermanis ar Mikni bija devītajā vietā, sportistiem paužot lielu neapmierinātību ar sasniegto rezultātu.

Savukārt pirms četriem gadiem Soču Olimpiskajās spēlēs Melbārdis kopā ar Strengu, Dreiškenu un Vilkasti ieguva sudrabu, bet pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijām viņiem pienākas zelta godalgas.

Melbārdis ar stūmējiem četrinieku treniņu pirmajā dienā abos braucienos bija desmitie, ceturtdien Latvijas kvartetam bija sestais un septītais labākais rezultāts, bet piektdien braucienos tika uzrādīts ceturtais un otrais laiks.

Tikmēr Ķibermanis piektdien noslēdzošajā no sešiem treniņbraucieniem uzrādīja ceturto labāko rezultātu, kamēr pārējos piecos augstāk par devīto vietu netika, četras reizes esot arī otrajā desmitniekā.

Nesen trīsdesmit gadu jubileju nosvinējušais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Jānis Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas jau pirms četriem gadiem sportistu ļāva saukt par vienu no labākajiem pasaulē.

Kopš 2014.gadā Sočos Melbārdis guva piekto vietu divnieku sacensībās, kā arī sudrabu četriniekos, viņš divniekos ieguvis pa vienam sudrabam pasaules un Eiropas čempionātos, bet četriniekos izcīnījis pa zeltam pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī ticis pie vairākām bronzas godalgām.

Tikmēr Ķibermanis startēja jau Soču Olimpiskajās spēlēs, kur guva 16.vietu divniekos un 14.vietu četriniekos, bet 2016./17.gada sezonā viņš pirmoreiz karjerā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās un pašlaik to kopā paveicis jau septiņas reizes. Pērn Ķibermanis guva trešo vietu Eiropas čempionāta divnieku sacensībās, bet šosezon viņam līdz panākuma atkārtošanai pietrūka pavisam maz.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis guva piekto vietu, kamēr Ķibermanis bija septītajā pozīcijā, abām ekipāžām pa reizei kāpjot uz goda pjedestāla.

Pirms gada pirmajās sacensībās Phjončhanā Ķibermanis kāpa uz goda pjedestāla gan divniekos, gan četriniekos, kamēr Melbārdis bija ceturtais četriniekos, bet divniekos samierinājās ar 12.vietu. Tāpat Ķibermaņa ekipāžai pirms Olimpisko spēļu sākuma piederēja starta rekords (4,86).

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēja 34 sportisti deviņos sporta veidos, komandā esot 14 Olimpiskajiem debitantiem.

Phjončhanas Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija notiks svētdien.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem