Melbārdis: Būs sacensībās veiksme, būs arī rezultāts

LETA
22:17, 21. februāris 0

Ja Soču Olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izdosies labi nobraukt, Latvijas pilots Oskars Melbārdis uzskata, ka var cīnīties ar visiem konkurentiem. Tāpat nepieciešama arī veiksmes palīdzība.

Latvijas bobsleja četrinieki piektdien aizvadīja pēdējos divus treniņbraucienus pirms sacensībām, kas gaidāmas sestdien un svētdien.

Pirmajā dienā Melbārža četrinieks startēja pašā sākumā, kas ļāva uzvarēt abos braucienos. Arī pārējās divās treniņu dienās Latvijas pirmā ekipāža bijusi vadošo komandu vidū.

«Treniņi pierādījuši - ja nobraucam, varam konkurēt ar krieviem un izrādīt viņiem pretestību. Mums ir labs starts, un pie veiksmīgas braukšanas arī finišā varam uzrādīt labu rezultātu. Ja izdosies nobraukt tikpat labi kā divniekos, ceru, ka būs labi,» pēc pēdējā treniņa žurnālistiem pauda Melbārdis, sakot, ka treniņos visos sešos braucienos starta ieskrējiens veikts ar rezervi. «Divi braucieni izdevās tiešām labi, pārējie četri bija daudz maz vienādi. Tagad nedaudz sakrājies nogurums - jāatpūšas, jāsakārto domas un rīt jāiet iekšā ar pilnu sparu.»

«Trase ir zināma, bet galvenais ir nobraukt. Pārliecība man ir lielāka nekā pirms divnieku sacensībām - atliek salikt kopā gan startu, gan braukšanu,» pauda Melbārdis, kurš divnieku sacensībās izcīnīja piekto vietu, atkārtojot neatkarīgās Latvijas labāko rezultātu.

«Pirmajā dienā braucām pašā sākumā un bija priekšrocības. Vakar tādas bija čeham, šodien - vāciešiem. Tomēr var paskatīties tendences, braucot no beigām,» Melbārdis stāstīja par dažādajiem starta numuriem treniņos. «Ja normāli nobrauc, cīnīties var ar visiem. Ceru, ka ar vāciešiem, kanādiešiem un amerikāņiem uztaisīsim foršu cīņu līdz pēdējam braucienam, jo krievi gan jau izdomās, ko vajag izdarīt, lai būtu labi.»

Melbārdis aicināja pirms sacensībām viņam novēlēt labi izgulēties, saglabāt mieru un veiksmi. «Būs veiksme, būs rezultāts.»

Tikmēr jaunais pilots Oskars Ķibermanis, atzina, ka viņam joprojām pietrūkst pieredzes, lai sacensībās brauktu ļoti stabili.

«Braucieni izdodas visādi. Kopumā viss ir skaidrs - katrā braucienā ir vietas, kas veiktas labi, ir arī sliktākas. Sajūtas, ka ir labāk nekā divniekos, bet redzēsim, kā būs sacensībās,» teica Ķibermanis, kurš arī izteicās, ka pagaidām vēl ir rezerve starta ieskrējienā. «Trasē atslēgas vietas ir piektā un septītā virāža, ko var izbraukt labāk. Ir arī sanācis labi izbraukt, bet galvenais, lai būtu stabilitāte. Ja veikšu sava līmeņa braucienus, viss būs kārtībā.»

Kā ziņots, trešdien veiktajos pirmajos treniņbraucienos Melbārdis uzrādīja labākos laikus, ceturtdien viņam attiecīgi ceturtais un trešais laiks, bet piektdien ieņemta septītā un astotā vieta. Savukārt Ķibermanis sešos braucienos trīs reizes bija labāko desmitniekā, bet vienreiz uzrādīja sesto laiku.

Pirms tam divniekos Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu četru braucienu summā izcīnīja augsto piekto vietu, bet Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu ierindojās 16.vietā.

Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

Bobsleja četrinieki sacensības aizvadīs sestdien un svētdien.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem