Melbārža divnieks pacēlies uz sesto vietu

LETA
21:52, 16. februāris 0

Oskara Melbārža pilotētais divnieks pēc svētdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem Soču olimpiskajās spēlēs ieņem sesto vietu.

Pirmajā braucienā Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu startā uzstādīja jaunu Soču trases rekordu (4,78) sekundes, bet trasē uzrādīja astoto labāko laiku. Otrais brauciens izdevās nedaudz lēnāks, taču tas tik un tā ļāva kopējā ieskaitē pacelties par divām pozīcijām un pirms izšķirošajiem braucieniem būt sestajā vietā.

Melbārdis šobrīd no līdera Krievijas pilota Aleksandra Zubkova atpaliek par 0,48 sekundēm.

Tikmēr otrs Latvijas divnieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmēju Vairi Leibomu pēc diviem braucieniem atrodas 16.vietā, Krievijas ekipāžai zaudējot 1,51 sekundi.

Nākamajos braucienos Melbārdim ir labas izredzes pakāpties vēl par vietu, jo piektās vietas īpašnieks Aleksandrs Kasjanovs ir priekšā tikai par vienu sekundes simtdaļu. Tikmēr ceturtais ir kanādietis Džastins Kripss, kuram latvietis zaudē četras simtdaļas.

Otro vietu šobrīd ieņem šveicieša Beāta Hefti ekipāža, kas pēc pirmā brauciena bija ceturtajā vietā. Hefti no Zubkova atpaliek par 0,32 sekundēm.

Tikmēr trešajā vietā atrodas amerikāņa Stīvena Holkomba pilotētais divnieks, no līdera atpaliekot par 0,36 sekundēm.

Atlikušie divi braucieni risināsies pirmdien.

Pirms četriem gadiem, neapstrīdami, Latvijas labākais pilots bija Jānis Miņins, kuram brīžiem konkurenci sagādāja Edgars Maskalāns, bet tagadējie piloti Melbārdis un Ķibermanis vēl pat nebija sēdušies pie kamanu vadības. Tomēr Miņinu neilgi pēc ierašanās Vankūverā skāra veselības problēmas, no kurām viņš nepaguva atlabt, un šajās sacensībās uz starta izgāja vien Maskalāns. Nākamo sezonu Latvijas izlase iesāka ar tādu pat pilotu sastāvu, tomēr startēja vien Eiropas kausa posmos, un 2011.gada sākumā pēc konflikta Miņins pameta Latvijas izlasi, un vēlāk izrādījās, ka tas nozīmē arī viņa karjeras beigas. Savukārt Maskalāns traumu dēļ karjeru beidza 2012.gada rudenī.

Šobrīd 25 gadus vecais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas šobrīd sportistu jau ļauj saukt par vienu no vadošajiem pasaulē. Viņš ir divkārtējs pasaules junioru čempions un spējis uzvarēt trijos Pasaules kausa posmos.

Tikmēr Ķibermanis pašlaik ir vien 20 gadus vecs un bobslejam pievērsās 2011.gada vasarā, jau sekojošajā sezonā izcīnot ceturto vietu pasaules jaunatnes Olimpiādē. Pēdējās sezonās Ķibermanis uzrādījis augstākus rezultātus par Uģi Žaļimu, izkonkurējot viņu cīņā par Latvijas izlases otrā pilota godu.

Pieredzes bagātākie stūmēji ir Dreiškens, kuram šī ir otrā Olimpiāde, Raivis Broks, kurš startē otrajās spēlēs, un Intars Dambis, kura karjera saistībā ar četrgades nozīmīgākajiem notikumiem bijusi neveiksmīga - 2006.gadā Turīnā Dambis nestartēja traumas dēļ, pirms četriem gadiem Vankūverā netika uz starta pēc Miņina veselības problēmām un arī pašlaik ir tuvu tam, lai paliktu vien rezervista godā.

Aizvadītajā vasarā ažiotāžu izraisīja fakts, ka bobsleja izlasē cenšas iekļūt Latvijas rekordists 100 metru sprintā Ronalds Arājs un rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš. Arājam veselības problēmu dēļ neizdevās savu lietderību pierādīt vasaras treniņnometnē, bet Eriņš lielāko daļu ziemas aizvadīja Latvijas trešajā izlasē kā Žaļima stūmējs un olimpiskajā sastāvā neiekļuva.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem