Melbārža ekipāžai sudrabs! Apsveicam! Malači!

LETA
15:12, 23. februāris 0

Sudraba medaļu Soču Olimpiskajās spēlēs bobsleja četrinieku ekipāžām svētdien izcīnīja Oskara Melbārža komanda ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, iegūstot ceturto godalgu Latvijai šajās Olimpiādes spēlēs.

Zelta medaļu četriniekos izcīnīja Aleksandra Zubkova pilotētā Krievijas komanda. Mūsu valstij šīs ir sasniegumiem bagātākās ziemas olimpiskās spēles vēsturē.

Pirms izšķirošā, ceturtā brauciena Melbārža ekipāža bija otrajā pozīcijā, no līdera krieva Zubkova četrinieka atpaliekot par 0,17 sekundēm. Toties latvieši par 0,28 sekundēm bija labāki par amerikāņa Stīvena Holkomba pilotēto četrinieku, kas atradās trešajā pozīcijā.

Noslēdzošo braucienu ne pārāk sekmīgi veica Vankūveras olimpisko spēļu čempions četriniekiem Holkombs, bet Melbārdis to veica bez lielām kļūdām un saglabāja vietu pirms amerikāņa, kas tobrīd nodrošināja vismaz sudraba medaļu.

Savukārt Zubkovs ceturto braucienu veica vājāk par latviešiem, taču summā saglabāja līdera godu, izcīnot jau otro zelta medaļu šajā Olimpiādē. Iepriekš viņš bija labākais arī divnieku sacensībās.

Melbārdis no Zubkova atpalika par deviņām simtdaļām.

Tikmēr otrs latviešu četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu olimpiskās spēles noslēdza 14.vietā, no Zubkova atpaliekot par 2,38 sekundēm.

Ceturtajā vietā savukārt ierindojās Krievijas ekipāža ar pilotu Aleksandru Kasjanovu, kas no trijnieka atpalika par tikai par trim sekundes simtdaļām.

Pirmo sešinieku tikmēr noslēdza Džons Džeksons no Lielbritānijas un vācietis Maksimiljans Arnts.

«No sirds sveicu un patiesi lepojos ar Oskara Melbārža pilotētās bobsleja četrinieku ekipāžas izcilo sasniegumu - izcīnīto sudraba medaļu XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos! Sportisti Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga, viņu treneri un komanda olimpiskajās spēlēs spoži apliecināja savu meistarību un gribasspēku, spēju darboties vienoti un sasniegt izvirzīto augsto mērķi,» apsveicot komandu, pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kopumā piedalījās 30 ekipāžas. 

Divnieku sacensībās Melbārdim ar Dreiškenu izdevās ierindoties augstajā piektajā vietā, kamēr Ķibermanis ar Leibomu bija 16.pozīcijā.

Šis Latvijas bobslejam ir augstākais rezultāts olimpisko spēļu divnieku sacensībās šajā gadsimtā. 1998.gadā piekto vietu spēja izcīnīt Sanda Prūša divnieks, bet pirms astoņiem gadiem Jānis Miņins ar stūmēju Dreiškenu noslēdza labāko sešinieku.

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem