Neviens no mūsu distanču slēpotājiem neiekļūst sprinta sacensību ceturtdaļfinālā

LETA
13:13, 11. februāris 0

Ceturtdaļfinālam kvalificējās 30 labākie sportisti.

Neviens no Latvijas distanču slēpotājiem otrdien nekvalificējās Soču Olimpisko spēļu brīvā stila sprinta sacensību ceturtdaļfinālam.

Pirmās trasē devās dāmas, kur Latviju pārstāvēja Inga Dauškane.

Viņa 1,3 kilometru garo distanci veica divās minūtēs un 53,9 sekundēs, kas bija par vairāk nekā 20 sekundēm sliktāks rādītājs nekā priekšsacīkšu uzvarētājai Maikenai Fallai no Norvēģijas.

Šāds sniegums ierindoja latvieti 59.vietā no 67 sportistēm.

Ceturtdaļfinālam kvalificējās 30 labākās sportistes.

Tikmēr kungu konkurencē labāko rezultātu no Latvijas distanču slēpotājiem uzrādīja Arvis Liepiņš, kurš, 1,8 kilometrus garo distanci veicot trīs minūtēs un 49,28 sekundēs, ierindojās 61.vietā no 85 finišējušajiem sportistiem.

Liepiņa uzrādītais rezultāts bija par 20,93 sekundēm sliktāks nekā uzvarētājam Ūlam Vigenam Hatestatam no Norvēģijas.

Tikmēr otrs Latvijas distanču slēpotājs Jānis Paipals ieņēma 71.pozīciju.

Iepriekš šajā Olimpiādē no Latvijas slēpotājiem svētdien startēja Liepiņš, kurš skiatlona sacensībās ieņēma priekšpēdējo, 66.vietu starp finišējušajiem.

Šī brīža Latvijas labākais slēpotājs ir 23 gadus vecais Liepiņš, bet 30 gadus vecais Paipals piedalās jau savā otrajā Olimpiādē. Distanču slēpošanā katrai valstij automātiski ir garantētas divas olimpiskās ceļazīmes (viena vīriešu un vienu sieviešu), bet pie trešās Paipals tika pēc sekmīgiem startiem šī gada sākumā, kad pēdējās atlases nedēļās spēja iekļūt olimpiskā ranga labāko trīssimtniekā.

Pieredzes bagātākā ir Dauškāne, kura 33 gadu vecumā piedzīvo savu olimpisko debiju. Lielu daļas karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem