No Olimpiskajām spēlēm Lillehammerā atgriezusies Latvijas komanda

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
9:03, 23. februāris 0

Pēc veiksmīgi aizvadītām II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskajām spēlēm mājās ir atgriezusies Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Latvijas komandai izvērtās ļoti veiksmīgas, jo kopumā mūsu jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji izcīnīja 5 medaļas un medaļu kopvērtējumā ierindojās 16.vietā starp 70 valstīm.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda mājās atgriezās pirmdienas vakarā ar reisu no Oslo. Sagaidītāju bija krietns pulks un bez vecākiem un brāļiem, māsām, sagaidītāju pulkā bija Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Izglītības un zinātnes ministrijas Parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks, Kamaniņu federācijas un Slidošanas asociācijas vadība, kā arī Murjāņu sporta ģimnāzijas pārstāvji un citi interesenti.

Latvijas komandai II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles izvērtās ļoti veiksmīgas, jo kopumā tika izcīnītas 5 medaļas. Zeltu kamaniņu braukšanā Latvijai nopelnīja Kristers Aparjods, sudrabs tika daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam, kuram arī izcīnīta bronza starptautiskas komandas sastavā, sudrabu komandu sacensībās ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja daiļslidotāja Diāna Ņikitina, bet bronza tika arī šorttrekistam Kārlim Krūzbergam, kura starptautiskā komanda izrādījās trešā labākā.

Medaļu kopvērtējumā Latvijas komanda ar izcīnītām 5 godalgām atrodas ļoti augstajā 16.vietā. Ir apsteigtas tādas ziemas sporta veidu lielvalstis kā Somija, Ukraina, Čehija, Slovākija, Nīderlande, kā arī mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi.

Latvija Olimpiskajās spēlē bija pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā tika iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība bija kamaniņu sportā, kur bija pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēja trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem bija daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalījās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinājās no 12. – 21.februārim. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā bija iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tika sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinājās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis bija veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Lillehammerā:

SPORTISTI

TRENERIS/-E

1. BIATLONS

1.

2.

Ernests Loktevs

Nora Viktorija Osīte

1.

2.

Pjotrs Sardiko

Aivars Bogdanovs (tehniskais darbinieks)

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

3.

4.

Patrīcija Eiduka

Raimo Vīgants

3.

4.

Ingus Eiduks

Dainis Vuškāns (tehniskais darbinieks)

3. KALNU SLĒPOŠANA

5.

6.

Žanete Gedra

Žaks Gedra

5.

Dinārs Doršs

4. DAIĻSLIDOŠANA

7.

8.

Diāna Ņikitina

Deniss Vasiļjevs

6.

7.

Aleksejs Urmanovs

Romans Panteļejevs

5. ŠORTTREKS

9.

Kārlis Krūzbergs

8.

Māris Birzulis

 

6. KAMANIŅU SPORTS

10.

11.

12.

13.

Anda Upīte

Kristers Aparjods

Aksels Tupe

Kaspars Šļahota

9.

10.

Aivars Kalniņš

Mārtiņš Rubenis

 

7. SKELETONS

14.

15.

16.

Krists Netlaus

Paula Kristiāna Lāce

Dārta Estere Zunte

11.

12.

Gints Dzērve

Mareks Mezencevs

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem