Nolans: Ja izlasē neatgrieztos Ozoliņš, visticamāk, Latvija Sočos nespēlētu

LETA
15:52, 11. februāris 0

Kanādas speciālists skaidro, ka, viņaprāt, tieši izlases kapteinis Ozoliņš bija galvenais iemesls, kāpēc Latvija kvalificējās Soču Olimpiādei.

Latvijas hokeja izlase Soču Ziemas Olimpiskajā hokeja turnīrā, visticamāk, nespēlētu, ja Sandis Ozoliņš neatgrieztos valstsvienībā, atzinis izlases galvenais treneris Teds Nolans.

Kā zināms, Nolans Latvijas izlasi vada kopš 2011.gada augusta, kad galvenā trenera amatā aizstāja iepriekšējo valstsvienības treneri Oļegu Znaroku.

"Nekad nebiju plānojis trenētu kādu komandu pāri okeānam. Tas bija parasts telefona zvans ceturtdienas vakarā, kuru nekad neaizmirsīšu. Man jautāja, vai esmu ieinteresēts doties uz Latviju. Sākotnēji nezināju, kur tāda ir. Saņēmu atkārtotu zvanu pēc divām dienām un pirmdienā jau lidoju uz Latviju," Nacionālās hokeja līgas (NHL) mājaslapā citēts Nolans.

Kanādas speciālists skaidro, ka, viņaprāt, tieši izlases kapteinis Ozoliņš bija galvenais iemesls, kāpēc Latvija 2013.gada rudenī kvalificējās Soču Olimpiādei.

"Neilgi pirms olimpisko spēļu kvalifikācija turnīra man piezvanīja Ozoliņš, kurš izrādīja vēlmi spēlēt izlasē. Izlases vadībai bija vajadzīgi divi gadi, lai dabūtu viņu atpakaļ. Ja viņš nebūtu izlasē, nedomāju, ka Latvijas izlase piedalītos Soču Olimpiādē," uzsver kanādietis.

Vienā no izlases sagatavošanās posmiem Olimpiskajām spēlēm Latvijas izlase aizvadītā gada rudenī divas reizes tikās ar Krievijas otro izlasi, atzīmējoties ar vienu panākumu, kā arī zaudējumu pēcspēles metienu sērijā.

"Man ir stipra ticība, ka īstajā laikā varam izdarīt jebko. Pie šādas apziņas strādājam pēdējos divarpus gadus. Kad pirmo reizi ierados, visi man atkārtoja vairākas reizes, ka nevaram uzvarēt Krieviju," atzina 55 gadus vecais treneris. "Protams, Krievija spēlēja ar otro sastāvu. Tomēr pozitīvie rezultāti pierādīja, ka esam turpat viņiem blakus."

Tāpat Nolans atzina, ka sākotnēji nespēja pierast, ka Latvijā viņa vārdam un uzvārdam beigās liek burtu "s".

"Tur viss ir ar "s" burtiem," skaidroja speciālists. "Gāju pa ielu un dzirdēju kādu sakām manu vārdu un uzvārdu, protams, beigās pieliekot burtu "s". Taču vēlāk, kad sāc pieņemt citas valsts valodu, tev šī valsts un cilvēki sāk rūpēt."

Pēc Nolana uzskatiem, izlases ģērbtuvēs jādominē latviešu valodai. "Kad pārņēmu Latvijas izlasi, pirmais, ko vēlējos, bija, lai komandā spēlētāji runā latviski. Domāju, ka Latvijā iedzīvotāji ir lepni par sevi."

Latvijas izlases pirmā spēle Olimpiādes turnīrā plānota trešdien, kad tā spēkosies ar Šveici, bet vēlāk to sagaida dueļi ar Zviedriju un Čehiju.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr "play-off" kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem