Oficiāli apstiprināta džudistu Borodavko un Ņikiforenko dalība Olimpiskajās spēlēs

LETA
14:48, 7. jūnijs 0

Oficiāli apstiprināta Latvijas džudo cīkstoņu Jevgēņija Borodavko un Artūra Ņikiforenko dalība Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, vēsta Latvijas Džudo federācija.

Olimpiskā atlase džudo sākās 2014.gada 30.maijā un ilga tieši divus gadus, noslēdzoties pagājušajā pirmdienā. Katrā svara kategorijā vīriem Olimpiādei kvalificējās 22 labākie atlēti, tomēr ne vairāk kā viens no vienas valsts, kā arī Olimpiskajā atlasē nebija iekļauti Brazīlijas sportisti, kuriem katrā svara kategorijā garantēts pa vienai ceļazīmei.

Noslēdzošajā Olimpiskajā rangā Borodavko ieņēma 29.vietu svarā līdz 100 kilogramiem un Olimpiskajām spēlēm kvalificējās kā pēdējais. Savukārt svara kategorijā virs 100 kilogramiem, Ņikiforenko Olimpiskajā rangā palika vien 66.pozīcijā, taču viņam kvalificēties Olimpiskajām spēlēm ļāva Eiropas atlasē izcīnītie punkti.

Kopā ar komandu uz Riodežaneiro dosies treneris Oļegs Baskins un treniņpartneris Viktors Reško.

Divus gadus ilgajā atlases ciklā Borodavko 300 no saviem nepilniem 750 ranga punktiem nopelnīja par pērn jūlijā Krievijas pilsētā Tjumeņā gūto otro vietu "Grand Slam" kategorijas posmā.

Borodavko ir trīskārtējs Eiropas čempionātu medaļnieks, kurš piedalījies arī Pekinas un Londonas Olimpiskajās spēlēs. Tāpat Londonā startēja Konstantīns Ovčiņņikovs, turklāt kvalificējies bija arī Vladimirs Osnačs, kurš gan nevarēja sacensībās piedalīties, jo bija cietis smagā autoavārijā.

2000.gadā Vsevolods Zeļonijs atnesa Latvijai Olimpisko bronzas godalgu, bet nākamajās trijās Olimpiskajās spēlēs Latvijas džudisti sešās cīņās kopā guvuši tikai vienu uzvaru, ko Londonā paveica tieši Borodavko.

Tikmēr 24 gadus vecais Ņikiforenko pagaidām lielākos panākumus guvis jauniešu vecumā. Viņš 2012. un 2014.gadā bija piektais Eiropas U-23 čempionātā. Olimpiskajā atlasē viņš lielāko punktu skaitu nopelnīja 2014.gada pasaules čempionātā, kad uzvarēja vienā cīņā.

Arī citās svara kategorijās Latvijas sportisti Olimpiskās atlases rangā spēja iekļūt pirmajā simtniekā - svarā līdz 73 kilogramiem 78.vietā palika Dmitrijs Fedosejenkovs, svarā līdz 81 kilogramam ar 64.vietu samierinājās Konstantīns Ovčiņņikovs, bet svarā līdz 90 kilogramiem 55.vietu ieņēma Aigars Mīlenbergs.

Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies arī 13 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi, cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs. Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā, bet to izmantotāji oficiāli vēl nav zināmi.

Tāpat Latvija ieguvusi divas ceļazīmes BMX riteņbraukšanā, bet to izmantotāji pagaidām vēl nav apstiprināti, bet galvenie kandidāti uz vietām ir divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergsun Edžus Treimanis. Savukārt šonedēļ dalību Olimpiskajās spēlēs oficiāli nodrošināja tenisiste Aļona Ostapenko, kura pirmdien publicētajā jaunākajā WTA rangā ieņem 39.pozīciju.

Liela daļa Olimpisko spēļu dalībnieku oficiāli kļūs zināmi tuvākajā laikā. Visticamāk, jau nākamajā pirmdienā oficiāli vietu olimpiskajās spēlēs garantēs pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, turklāt Latvija vēl saglabā izredzes arī uz otrā pāra vietas nopelnīšanu Kontinentālajā kausā, tāpat tuvu braukšanai uz Riodežaneiro ir svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha. Tāpat Latvijai garantētas divas ceļazīmes peldēšanā, tomēr skaits vēl var palielināties, ja kāds no sportistiem izpildīs kvalifikācijas normatīvu.

Pagaidām Olimpiādei nav kvalificējies neviens modernās pieccīņas sportists no Latvijas, tomēr Ruslans Nakoņečnijs joprojām saglabā reālas izredzes piedalīties četrgades nozīmīgākajās sacensībās.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs - pagājušajā nedēļā ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn kanoe airēšanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa.

Riodežaneiro Olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem