Olimpisko spēļu bronzu izcīnījušos Melbārdi un Strengu lidostā sagaidījuši apmēram simts līdzjutēji

LETA
14:58, 28. februāris 0

Phjončhanas Olimpisko spēļu bronzas medaļas laureātus bobsleja divnieku sacensībās Oskaru Melbārdi un Jāni Strengu trešdien lidostā sagaidīja apmēram simts līdzjutēju.

Latvijas bobsleja komandu lidostā ar uzrunām sveica Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, kā arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols.

Kopā ar bobsleja izlases sportistiem mājās atgriezās arī bobsleja izlases treneru korpuss, kā arī šorttrekists Roberts Zvejnieks ar šorttreka izlases treneru personālu.

Kā vēstīts, pilots Melbārdis un stūmējs Strenga aizvadītajās Olimpiskajās spēlēs bija vienīgie Latvijas komandas medaļnieki, divnieku sacensībās izcīnot bronzu.

Latviju Olimpiskajās spēlēs pārstāvēja 34 sportisti, kuriem desmit reizes izdevās iekļūt labāko desmitniekā.

Bez Melbārža un Strengas bronzas medaļām ceturtās vietas guva skeletonists Martins Dukurss un ātrslidotājs Haralds Silovs 1500 metru distancē. Piektās vietas izcīnīja skeletonists Tomass Dukurs un Melbārdis četriniekos ar stūmējiem Strengu, Daumantu Dreiškenu un Arvi Vilkasti.

Sesto vietu kamaniņu sportā divnieku sacensībās izcīnīja Juris un Andris Šici, kuri ar Kristeru Aparjodu un Ullu Zirni bija sestie arī komandu stafetē. Augsto septīto vietu, spītējot vasarā gūtajai smagajai traumai, izcīnīja skeletoniste Lelde Priedulēna.

Bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni bija devītie divnieku sacensībās, bet četriniekos, papildinot spēkus ar vēl diviem stūmējiem Jāni Jansonu un Helviju Lūsi, viņi bija desmitie.

Iepriekšējās divas Olimpiskās spēles Vankūverā un Sočos Latvija bija medaļām bagātākas. 2010.gadā Vankūverā sudrabu izcīnīja Martins Dukurs un Šici. Savukārt 2014.gadā vēl vienu sudraba godalgu izcīnīja Martins Dukurs, tāda paša kaluma medaļu bobsleja četriniekos gūstot arī Melbārdim, kā arī pie bronzas tika Šicu divnieks un kamaniņu stafetes komanda. Tiesa, pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijām Melbārža četriniekam pienākas zelta godalgas.

2006.gadā Turīnā bronzu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, atnesdams Latvijai pirmo ziemas Olimpisko spēļu medaļu neatkarīgās valsts vēsturē.

Latvija bija pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā bija iekļauti 14 Olimpiskie debitanti. Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas Olimpiskajām spēlēm, delegācijas sastāvs bija mazākais kopš 1998.gada Nagano Olimpiādes, bet tam ir vienkāršs izskaidrojums - četrgades nozīmīgākajam forumam nekvalificējās Latvijas hokeja izlase, kas uzreiz ievērojami palielina dalībnieku skaitu, jo hokeja komandā var pieteikt 25 spēlētājus.