Olimpisko spēļu debitante Bendika ar četrām kļūdām šaušanā izcīna 39.vietu sprintā un kvalificējas iedzīšanai

LETA
18:54, 10. februāris 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Phjončhanā savā Olimpisko spēļu debijā nesašāva četrus mērķus un izcīnīja 39.vietu 7,5 kilometru sprintā, tādējādi kvalificējoties pirmdien gaidāmajai iedzīšanai.

Tikmēr par čempioni tika kronēta vāciete Laura Dālmeiere, sudrabu izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū, kamēr pie bronzas godalgas tika Čehijas sportiste Veronika Vitkova.

Sacensības iespaidoja pamatīgais vējš, turklāt pirmajā šaušanā Bendika neaizvēra uzreiz trīs mērķus, kā rezultātā uzreiz zuda cerības pacīnīties par ļoti augstu vietu. Otrajā ugunslīnijā cēsniece pieļāva vēl vienu kļūdu, līdz ar to bija jācīnās par pirmo sešdesmitnieku un vietu iedzīšanā. Līdz finišam viņai izdevās krietni uzlabot savu rezultātu un izcīnīt 39.vietu.

Dālmeiere sprintā šāva nekļūdīgi un 7,5 kilometrus slēpoja 21 minūtē un 6,2 sekundēs. Tikmēr Ulsbū un Vitkova pieļāva pa vienai kļūdai, zaudēdamas attiecīgi 24,2 un 25,8 sekundes.

Savukārt Bendika Dālmeierei zaudēja divas minūtes un 8,4 sekundes.

Pašlaik 24 gadus vecajai Dālmeierei šī ir pirmā Olimpisko spēļu medaļa. Līdzšinējā karjerā viņa septiņas reizes kronēta par pasaules čempioni, kā arī iepriekšējā sezonā viņa triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sprintā dāmām piedalījās 87 biatlonistes.

Pašlaik 26 gadus vecajai Bendikai šīs ir pirmās Olimpiskās spēles. Ilmāra Briča audzēkne savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Mēneša noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Pasaules kausa posmos latvietei personiskais rekords ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs, vien pavisam nedaudz atpaliekot no iespējas uz Dienvidkoreju doties ar pilnu stafetes komandu. Savukārt Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm bija jācīnās šajā sezonā.

Vīru konkurencē Latviju biatlonā pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks, kuri svētdien savās pirmajās sacensībās Olimpiskajās spēlēs startēs desmit kilometru sprintā.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 Olimpiskie debitanti.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem