Palameika: Cerēju uz trijnieku un biju tam gatava

LETA
7:05, 19. augusts 0

Latvijas rekordiste Madara Palameika neslēpj, ka Riodežaneiro Olimpisko spēļu finālsacensībās cerējusi uz labāko trijnieku un uzskata, ka bija tam gatava.

Finālā Palameikai pirmie divi mēģinājumi netika ieskaitīti, bet trešajā piegājienā latviete šķēpu raidīja 60,14 metru tālumā. Pēc trim metieniem Palameika bija desmitā, tādējādi pie papildu trim metieniem netiekot. Pēc pirmajiem trim metieniem Palameika pirmajam astotniekam zaudēja 1,78 metrus.

"Bija mazliet mīkstas kājas un, to apzinoties, ir grūti iet un darīt. Cerēju uz trijnieku, tas nebija nepiespējami, jo biju un esmu gatava, bet uzvarētāji ir tik cik ir - es nenostrādāju kā vajadzētu," pēc sacensībām atzina sportiste. "Šodien nejutos tik labi kā kvalifikācijā, bet tas ir sports un mēs neesam ieprogrammēti roboti. Gribēju būt mierīga un sakoncentrēties saviem metieniem, bet kaut kas iztraucēja."

Nelielu prieku sportiste pauda, ka izdevies vismaz aizmest pāri 60 metriem, tomēr atzina, ka kvalifikācijā bija psiholoģiski un fiziski gatavāka, bet uz finālu jau mazliet sagurusi.

"Pirmo metienu mazliet nepiecēlu un izlidoja minimāli ārpus sektora. Zināju, ko izdarīju nepareizi. Otrajā raidījumā jau ieskrējiena laikā apjautu, ka esmu nepareizi iesākusi, tomēr neapstājos un tā bija mana kļūda," pirmos divus neieskaitītos mēģinājumus atcerējās sportiste. "Pēc sacensībām man galvenais bija, lai tēvs [un treneris Gints Palameiks] nepārdzīvo, jo nav labi uzlikt pārāk lielas cerības, lai kā bija cerēts. Jāpriecājas par to, kas ir."

Palameika uzsvēra, ka slodze, ka visi sagaida labus rezultātus, viņu nenospiež. "Tas, ka visi cer tieši ir pluss. Ja neviens necerētu, nevajadzētu sportot. Nākamais mērķis šosezon ir uzvarēt Dimanta līgas kopvērtējumā, šeit nākamās sacensības būs jau pēc nedēļas."

Pirms četriem gadiem Londonā Palameika šķēpu meta 60,73 metru tālumā, kas deva astoto vietu.

Palameika otrdien ar pirmo metienu izpildīja Riodežaneiro Olimpisko spēļu fināla normatīvu, bet Sinta Ozoliņa ieņēma 14.vietu un kā otrā palika aiz finālistu strīpas.

Riodežaneiro Olimpisko spēļu normatīvu izpildīja arī Līna Mūze, taču Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībās viņa guva krustenisko saišu traumu, kā dēļ šķēpa mešanas sektorā varēs atgriezties vien nākamā gada pavasarī.

Šķēpa mešanā kungiem Latviju Riodežaneiro pārstāvēja Eiropas čempions Zigismunds Sirmais un Rolands Štrobinders, kuri nepārvarēja kvalifikāciju. Sirmais ierindojās 14.vietā, bet Štrobinders ieņēma 28.pozīciju.

Riodežaneiro Olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem