Par izciliem sasniegumiem sportā naudas balvās piešķirs 700 000 eiro

LETA
9:44, 1. decembris 0

Par izciliem sasniegumiem sportā Latvijas sportisti šogad varētu saņemt naudas balvas 700 918 eiro apmērā, nolēma Nacionālā sporta padome.

Padomes priekšsēdētāja vietnieks Aldons Vrubļevskis aģentūru LETA informēja, ka naudas balvas tiks pasniegtas pludmales volejbolistiem Jānim Šmēdiņam un Aleksandram Samoilovam, BMX braucējam Mārim Štrombergam, cīņas sporta pārstāvēm Anastasijai Grigorjevai un Laurai Skujiņai, biatlonistam Andrejam Rastorgujevam  un daudziem citiem.

Prēmijas saņems arī sportistu treneri un citi ar sportistu sasniegumiem saistīti cilvēki un organizācijas.

Ņemot vērā to, ka Nacionālajai sporta padomei, izstrādājot priekšlikumu Ministru kabinetam par naudas balvu piešķiršanu, ir jāizvērtē sacensību nozīmīgums, sacensībās piedalījušos valstu skaits un sportistu vai komandu skaits, konceptuāli atbalstīts Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikums piešķiramās naudas balva apmēra noteikšanai izmantot diferencētu pieeju - procentuālo apmēru no noteiktā maksimālā naudas balvas apmēra. Pilna apmēra naudas balvas iespējams saņemt par panākumiem pasaules čempionātos pieaugušajiem olimpiskajos sporta veidos un disciplīnās, kā arī Pasaules kausa kopvērtējumā pieaugušajiem olimpiskajos sporta veidos.

Līdz ar to Šmēdiņam un Samoilovam par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu pienākas 21 344 eiro katram, Štrombergam par Eiropas čempionātā izcīnīto pirmo vietu pienākas 11 383 eiro, bet Grigorjevai un Skujiņai par pasaules čempionātā izcīnīto trešo vietu - 10 245 eiro katrai. Savukārt Rastorgujevam par Eiropas čempionātā izcīnīto pirmo vietu 20 kilometru distancē pienākas 11 383 eiro.

Pie augstām prēmijām par panākumiem Eiropas čempionātos pieaugušajiem olimpiskajos sporta veidos un disciplīnās tikusi arī Laura Ikauniece-Admidiņa par 2012.gada Eiropas čempionātā izcīnīto otro vietu septiņcīņā (3073 eiro) un Aiga Grabuste par 2012.gada Eiropas čempionātā izcīnīto trešo vietu septiņcīņā (4610 eiro).

Kategorijā par pasaules čempionātos pieaugušajiem neolimpiskajos sporta veidos un disciplīnās gūtajiem panākumiem izceļami 7115 eiro orientēšanās sportistam Guntaram Mankum par pasaules taku orientēšanās čempionātā izcīnīto pirmo vietu un 3202 eiro blakusvāģu motokrosa kantētājam Kasparam Stupelim par pasaules čempionātā izcīnīto otro vietu.

Savukārt Oskaram Gailišam par Eiropas kausa parariteņbraukšanā kopvērtējumā izcīnīto otro vietu pienākas 6830 eiro, bet paraolimpietim Dmitrijam Silovam par Eiropas čempionātā vieglatlētikā izcīnīto pirmo vietu šķēpmešanā - 7115 eiro.

Tāpat cīņas federācija par Grigorjevas un Skujiņas pasaules čempionātā izcīnītajām trešajām vietām saņems 24 900 eiro, bet šādas pašas summas saņems arī biatlona, riteņbraukšanas un volejbola federācijas, kā arī Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Latvijas Hokeja federācijai par izlases dalību pasaules čempionātā pienākas 74 701 eiro, bet Latvijas Basketbola savienībai par piecu izlašu dalību Eiropas čempionātos - 74 704 eiro. Basketbola savienība saņems arī 17 928 eiro par U-16 pušu izlases Eiropas čempionātā izcīnīto otro vietu.

Latvijas In-Line hokeja federācijai par vīriešu izlases komandas dalību pasaules čempionātā pienākas 29 881 eiro, Latvijas Florbola savienība par sieviešu izlases dalību pasaules čempionātā arī saņems 29 881 eiro, bet Latvijas Kērlinga federācija par sieviešu izlases dalību pasaules čempionātā - 37 351 eiro.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem