Rastorgujevs ar lielisku slēpojumu izcīna augsto 9.vietu iedzīšanā

LETA
18:28, 10. februāris 0

Andrejs Rastorgujevs šodien Soču Olimpiādes 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās ieguva augsto devīto vietu. Savukārt uzvaru šajā disciplīnā izcīnīja francūzis Martins Furkāds.

Rastorgujevs trasē devās ar 17.numuru, 47 sekundes aiz leģendārā Norvēģijas biatlonista Ūles Eināra Bjērndālena, kurš sestdien triumfēja sprintā. Pirmajā šaušanā guļus Latvijas biatlonistam neizdevās pieļaut nevienu kļūdu, kas viņam ļāva pakāpties uz 13.pozīciju. Otrajā šaušanā, kas arī bija guļus, Rastorgujevs atkal sašāva visus mērķus, pēc brīža pakāpjoties jau uz 12.vietu.

Nākamās divas šaušanas bija jāveic stāvus. Pirmajā no tām Latvijas labākais biatlonists sašāva četrus no pieciem mērķiem, tāpēc bija jāslēpo viens soda aplis. Pēc tā Rastorgujevs atkrita uz 15.pozīciju, bet ceturtajā šaušanā Latvijas sportists šāva nekļūdīgi, turklāt visus mērķus sašāva ļoti ātri, pakāpjoties uz 12.vietu.

Rastorgujevs noslēdzošā sacensību daļā slēpoja ļoti ātri, paceļoties līdz devītajai vietai, šādu rezultātu uzrādot arī finišā.

Tikmēr par Olimpisko čempionu pārliecinoši kļuva Martēns Furkads no Francijas, kurš iedzīšanā startēja kā sestais, bet šaušanā pieļāva vienu kļūdu. Šis ir viņa pirmais Olimpiskais zelts karjerā.

Rastorgujevs no Furkada finišā atpalika par 48,3 sekundēm.

Sudrabu tikmēr ieguva čehs Ondrejs Moravecs, kurš Furkadam zaudēja 14,1 sekundi. Tikmēr bronza tika citam francūzim Žanam Gijomam Beatrī.

Tikmēr ārpus labāko četrinieka ierindojās Bjerndālens, kuram pagaidām vēl neizdevās kļūt par medaļām bagātāko Ziemas olimpisko spēļu sportistu.

Pēc otrās šaušanas līderis bija kanādietis Žans Filips Legeleks, taču viņš vienā no līkumiem piedzīvoja sāpīgu kritienu, finišā uzrādot vien 26.labāko laiku.

Iedzīšanā kopumā piedalījās 60 sportisti.

10 kilometru sprinta sacensībās alūksnietis sestdien izcīnīja 17. vietu, bet par uzvarētāju kļuva leģendārais norvēģis Ūle Einars Bjērndalens, iegūstot savu septīto zelta godalgu Olimpiādes spēlēs.

Svētdien notika 7,5 kilometru sprinta sacensības sievietēm, kurās Žanna Juškāne ieņēma 79. vietu, nekvalificējoties iedzīšanas sacensībām. Zelta medaļu izcīnīja Anastasija Kuzmina no Slovākijas, kļūstot par divkārtēju olimpisko čempioni šajā disciplīnā.

Rastorgujevs šogad Eiropas čempionāta 10 kilometru sprintā ieguva bronzas medaļu, bet 20 kilometru distancē izcīnīja zelta godalgu.

Olimpiskās spēles noslēgsies 23. februārī.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem