Rastorgujevs krīt un Olimpiskās spēles noslēdz 28.pozīcijā; Furkads par mata tiesu pārspēj Šempu

LETA
19:30, 18. februāris 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien piedzīvoja kritienu trasē un pieļāva trīs kļūdas šaušanā, savu startu Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs noslēdzot ar 28.vietu 15 kilometru masu startā.

Tikmēr čempions tika noskaidrots dramatiskā finišā, kurā francūzis Martēns Furkads izrāva uzvaru pār vācieti Simonu Šempu. Tāpat arī bronzas medaļas ieguvējs tika noskaidrots finiša spurtā, trešo vietu izcīnot norvēģim Ēmilam Hegle Svendsenam.

Rastorgujevs sacensības sāka sekmīgi, pirmajā šaušanā sašaujot visus mērķus, līdz ar to līdz otrajai ugunslīnijai viņam nevajadzēja ķert līderu grupu. Otrajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu, kā rezultātā atkāpās uz 18.vietu, tā brīža līderim Dolam zaudējot teju 26 sekundes.

Trešajā aplī Latvijas biatlonists piedzīvoja kritienu, kā rezultātā handikaps līdz līderiem kļuva gandrīz divreiz lielāks. Trešajā šaušanā viņš bija precīzs, bet trasē nespēja atgūt zaudēto, pirms ceturtās ugunslīnijas no pirmā trijnieka atpaliekot teju pusotru minūti.

Ceturtajā šaušanā viņš nesašāva vēl divus mērķus, kā rezultātā atkāpās uz 26.pozīciju, bet līdz finišam zaudēja vēl divas vietas un ieņēma 28.pozīciju.

Tikmēr Olimpiskais čempions bija jānoskaidro vien ar fotofiniša palīdzību. Finiša spurtā Furkads un Šemps finišēja līdzās, tomēr pēc fotofiniša noskatīšanās par uzvarētāju kļuva francūzis.

Tāpat sīva cīņa aizritēja par bronzu, finišā Svendsenam par nieka 0,4 sekundēm pārspējot vācieti Ēriku Leseru.

Furkads un Svendsens šautuvē neaizvēra pa diviem mērķiem, kamēr Šemps kļūdījās vienu reizi. Finišā Furkadam un Šempam līdz sekundes desmitdaļām bija vienāds laiks, kamēr Svendsens zaudēja 11,2 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja trīs minūtes.

Kā vēstīts, Rastorgujevs sprintā nesašāva trīs mērķus un ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā viņš ar četrām kļūdām pakāpās uz 12.pozīciju. Savukārt ceturtdien iedzīšanā Rastorgujevs pamanījās neaizvērt pat sešus mērķus, samierinoties ar 59.vietu.

Masu startam sākotnēji kvalificējās 15 labākie sportisti pēc šīs sezonas Pasaules kausa rezultātiem un Rastorgujevam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu starp viņiem, tomēr ar rezultātiem Phjončhanā bija pietiekami, lai Latvijas sportists kvalificētos noslēdzošajam startam.

Kā vēstīts, tieši masu startā Rastorgujevs līdz šim vienīgo reizi kāpis uz goda pjedestāla, kad pērnās sezonas pēdējās Pasaules kausa sacensībās izcīnīja otro vietu.

Šosezon viņa labākais rezultāts Pasaules kausā ir divas astotās vietas, bet pirms Olimpiskajām spēlēm viņš triumfēja Eiropas čempionāta sprinta sacensībās.

Rastorgujevs pirms četriem gadiem Olimpiskajās spēlēs trīs reizes tika divdesmitniekā, labāko rezultātu uzrādot iedzīšanā, kurā bija devītais. Savukārt savā debijā 2010.gadā viņš individuāli labākais bija sprintā, kurā guva 50.vietu.

Latviju Phjončhanā pārstāvēja arī Oskars Muižnieks, kurš 20 kilometru distancē bija virs Rastorgujeva, tomēr starp masu starta dalībniekiem viņš neiekļuva.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem