Rastorgujevs pieļauj trīs kļūdas un ierindojas 33.vietā

LETA
19:58, 13. februāris 0

Andrejs Rastorgujevs ceturtdien pēc neveiksmīgas stāvus šaušanas bija spiests samierināties ar 33.vietu 20 kilometru individuālajā distancē. Latvijas pārstāvis četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas.

Rastorgujevs trasē demonstrēja ierasti augstu ātrumu un pēc pirmās šaušanas, kurā viņš bija nekļūdīgs, atradās starp pretendentiem uz visaugstākajām vietām. Otrajā šaušanā Latvijas pārstāvim bija iespēja uz to brīdi kļūt par sacīkšu līderi, tomēr pēc raiti veiktajiem pirmajiem četriem šāvieniem viņš pirms noslēdzošā šāviena jūtami samazināja šaušanas ātrumu un pieļāva kļūdu.

Arī otrajā guļus šaušanā Rastorgujevs sašāva visus piecus mērķus, uz to brīdi izvirzoties astotajā vietā. Līdz noslēdzošajai šaušanai viņš pakāpās par vairākām pozīcijām, tomēr kļūdījās otrajā un ceturtajā šāvienā, kas viņam liedza cīnīties par pirmo divdesmitnieku.

Par Olimpisko čempionu kļuva Martēns Furkads no Francijas, kurš ar vienu kļūdu šaušanā Rastorgujevu apsteidza par trim minūtēm un 47,2 sekundēm. Francūzis Sočos ticis pie sava otrā zelta, jo pirms tam viņš bija labākais arī iedzīšanas sacensībās.

Sudraba medaļu izcīnīja vācietis Ēriks Lesers, kurš ar nekļūdīgu šaušanu Furkadam zaudēja 12,2 sekundes un izcīnīja savu lielāko panākumu karjerā, bet bronza salīdzinoši mazpazīstamajam krievam Jevgēņijam Garaņičevam, kurš ar vienu kļūdu uzvarētājam zaudēja 34,5 sekundes.

Jāizceļ, ka ilgstoši uz medaļu pretendēja lietuvietis Toms Kaukēns, tomēr pēdējā šaušanā pieļautās trīs kļūdas šādas izredzes laupīja. Viņš sacensības noslēdza 23.vietā.

25 gadus vecais Rastorgujevs trasē devās 27.

10 kilometru sprinta sacensībās alūksnietis pagājušajā sestdienā izcīnīja 17. vietu, bet savā nākamajā startā 12,5 kilometru iedzīšanā Rastorgujevs ieguva augsto 9. vietu.

Piektdien 15 kilometru individuālās sacensības paredzētas sievietēm, kurās piedalīsies arī Latvijas pārstāve Žanna Juškāne.

Rastorgujevs šogad Eiropas čempionāta 10 kilometru sprintā ieguva bronzas medaļu, bet 20 kilometru distancē izcīnīja zelta godalgu.

Olimpiskās spēles noslēgsies 23. februārī.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem