Saeimas priekšsēdētāja Olimpiešus nodēvē par "zelta komandu"

LETA
18:14, 27. februāris 0

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa par augstajiem panākumiem Olimpiskajās spēlēs Sočos sveica Olimpisko komandu, uzsverot, ka mūsu Olimpieši ir "zelta komanda".

"Jūs šajās spēlēs parādījāt, cik Latvija ir spēcīga, cik mēs esam lieli un vareni. Mums ir ne tikai sudraba un bronzas medaļas. Ar pilnu pārliecību varu teikt - mums ir zelta komanda," uzsvēra politiķe.

Saeimas priekšsēdētāja izteica pateicību sportistiem, kuru sniegums olimpiskajās spēlēs vienoja visu sabiedrību. "Paldies par to, ka likāt mums visiem kopā raudāt, priecāties aiz sajūsmas, dusmoties, bet galvenais - jūs likāt būt mums vienotiem. Jūs likāt lepoties ar savu valsti un apzināties, cik tas ir svarīgi - ka ir cilvēki, kas spēj godam pārstāvēt mūsu valsti, sarkanbaltsarkano karogu."

Āboltiņa arī piebilda, ka pirms olimpiskajām spēlēm skanēja dažādi viedokļi, vai vajag doties uz Sočiem. Tomēr Āboltiņa pauda prieku, ka mūsu komanda tur bija, ka arī Valsts prezidents Andris Bērziņš klātienē sveica sportistus, kad viņi soļoja olimpisko spēļu atklāšanā.

Uzrunājot klātesošos Latvijas valstsvienības hokejistus, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra mūsu izlases spēku, parādot pasaulei, kas ir mūsu valsts un kādi ir tās cilvēki: "Tas, kas notika internetā pēc spēles ar Kanādu, - to nevar izdarīt neviens diplomāts, neviens valstsvīrs."

Īpašu pateicību Saeimas priekšsēdētāja izteica sporta žurnālistiem, kuri, tāpat kā sportisti, ne tikai ar profesionalitāti, bet arī mīlestību atspoguļoja notikumus Olimpiskajās spēlēs, lai ikviens Latvijā varētu redzēt, cik ceļš uz panākumiem Olimpiskajās spēlēs bija grūts, skaists un reizēm - arī sāpīgs.

Pateicībā par izcīnītajām Olimpiskajām medaļām un sasniegtajiem augstajiem sportiskajiem rezultātiem Āboltiņa pasniedza Saeimas Prezidija Atzinības rakstus sportistiem Daumantam Dreiškenam, Oskaram Melbārdim, Sandim Ozoliņam, Mārtiņam Rubenim, Jānim Strengam, Andrim un Jurim Šiciem, Elīzai Tīrumai un Arvim Vilkastem.

Uzsverot brāļu Tomasa un Martina Dukuru panākumus sacīkstēs, arī šiem skeletonistiem piešķirti Saeimas Prezidija Atzinības raksti, lai arī viņi nebija ieradušies uz svinīgo pasākumu Saeimas namā. Atzinībā par izcīnīto 4.vietu Tomasam Dukuram, kuru no medaļas šķīra tikai dažas sekundes simtdaļas, Saeimas priekšsēdētāja dāvināja simbolisku bronzas medaļu ar Saeimas attēlu.

Saeimas Prezidija Atzinības raksti tika piešķirti arī treneriem Dainim Dukuram, Sandim Prūsim, Pēterim Cīmanim un Jānim Liepam, Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvjiem Aldonam Vrubļevskim un Žoržam Tikmeram, kā arī sporta federāciju pārstāvjiem Atim Strengam, Jānim Kolam un Zintim Ekmanim, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Savukārt pārējiem Latvijas delegācijas sportistiem, treneriem, ārstiem, sporta federāciju un Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvjiem tika pasniegti Saeimas priekšsēdētājas Atzinības raksti.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas vadītājs Jānis Kols un viceprezidents Zintis Ekmanis Saeimas priekšsēdētājai federācijas vārdā dāvināja ķiveri ar bobslejistu parakstiem.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem