Slēpotājs Liepiņš finišē 59. vietā 50 km slēpošanas maratonā

LETA
15:10, 23. februāris 0

Distanču slēpotājs Arvis Liepiņš svētdien Soču Olimpisko spēļu pēdējā dienā finišēja 59. vietā 50 kilometru slēpošanas maratonā.

Latvijas slēpotājs, kurš apņēmīgi cīnījās līdz distances beigām, tās sākumā turējās trešajā un ceturtajā desmitā, bet vēlāk sāka atpalikt, jo bija starp sestā un septītā desmitnieka slēpotājiem, bet finišu noslēdza 59. vietā, uzvarētājam zaudējot 17 minūtes un 50,4 sekundes. Sacensības sāka 64 slēpotāji, bet finišu sasniedza 60 no viņiem.

Liepiņš Soču olimpiskajās spēlēs startēja četrās individuālajās distancēs, visās sasniedzot finišu. 30 km skiatlonā viņš ieņēma 66. vietu, sprintā palika 61. vietā, bet 15 kilometru klasiskā stila distancē finišēja 73. vietā.

Sacensībās triumfēja Krievijas slēpotāji, aizņemot visas trīs vietas uz goda pjedestāla. Par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Ļegkovs, kurš distanci veica stundā, 46 minūtēs un 55,2 sekundēs. Otrais palika Maksims Viļegžaņins, kurš atpalika tikai par 0,7 sekundēm, bet vēl par vienu sekundes desmitdaļu lēnāks bija Iļja Černousovs, kurš izcīnīja bronzas medaļu.

Finišā Krievijas sportisti aiz sevis atstāja norvēģi Martinu Jonsrudu Sundbiju, kurš uzvarētājam zaudēja tieši sekundi.

Ļegkovs izcīnīja savu pirmo olimpiskā čempiona titulu, bet Sočos viņam tika arī sudrabs 4x10 kilometru stafetē.

50 kilometru maratons bija pēdējais olimpisko spēļu distanču slēpošanas sacensību programmā.