Slidošanas asociācija ceļazīmi startam Olimpiādē piešķir daiļslidotājai Ņikitinai

LETA
13:28, 11. decembris 0

Latvijas Slidošanas asociācija (LSA) valdes sēdē ceļazīmi startam nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs piešķīrusi daiļslidotājai Diānai Ņikitinai, kamēr to pasaules čempionātā izcīnījusī Angelina Kučvaļska tajās nestartēs, aģentūrai LETA atklāja LSA ģenerālsekretāre Arta Strautmane.

Tieši 19 gadus vecā Kučvaļska ar šī gada pasaules čempionātā izcīnītu 22.vietu nodrošināja Latvijai sieviešu konkurencē ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm, bet Ņikitina, kura nedēļas nogalē atzīmēja 17.dzimšanas dienu, pagājušajā sezonā startēja maz traumas dēļ. Šajā sezonā jau Kučvaļska cīnās ar veselības likstām un viņas rezultāti bijuši ļoti vāji, kamēr otra Latvijas pārstāve pieaugušo sacensībās debitējusi veiksmīgi un pagaidām aizvada labu sezonu, kas LSA valdei lika dot priekšroku tieši viņai.

Tikmēr Kučvaļska valsts delegācijas sastāvā tiks iekļauta kā rezerviste.

Jau iepriekš bija zināms, ka vīriešu konkurencē Latviju Olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā pārstāvēs Deniss Vasiļjevs.

Latvija Ziemas Olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā nav tikusi pārstāvēta jau kopš 1994.gada, tomēr februāra sacensībās Latvijai būs viena vieta vīru un dāmu konkurencē.

Tāpat LSA valde pirmdien lēma par šorttreka komandas sastāvu. Kā jau iepriekš aģentūrai LETA prognozēja izlases trenere Evita Krievāne, Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs Latviju šajā sporta veidā pārstāvēs Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis, bet rezervista vieta plānota Kārlim Krūzbergam.

LSA vēl līdz 20.janvārim Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) jāiesniedz pieteikums, kurās distancēs katrs startēs, bet sagaidāms, ka dalībnieku sastāvs paliks nemainīgs.

Latvijas šorttrekisti nodrošinājuši divas vietas Olimpisko spēļu 1000 metru distancē, kā arī pa vienai vietai 500 un 1500 metros.

Tāpat LSA ģenerālsekretāre Strautmane pirmdien sacīja, ka Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs pēc atlases noslēguma Olimpiskajām spēlēm ir kvalificējies četrās disciplīnās - 1000, 1500, 5000 metros un masu startā.

Par 1000, 1500 metriem un masu startu tas bija teju skaidrs jau iepriekš, kamēr 5000 metros Silovs svētdien Soltleiksitijā Pasaules kausa ceturtajā posmā ar jaunu Latvijas rekordu B divīzijā ieguva piekto vietu un nopelnīja 15 kopvērtējuma punktus, kas viņam pašlaik dod 30.vietu. Valstu kvotu dēļ, kas no vienas valsts šajā distancē liedz piedalīties vairāk par diviem slidotājiem, latvietis ieguvis vienu no pēdējām ceļazīmēm uz Olimpiādi.

Ātrslidošanā Olimpiādē septiņās disciplīnās piedalīsies 100 vīru sportisti, 1000 un 1500 metros sacenšoties pa 36 sportistiem, bet 5000 metros un masu startā - pa 24.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem