SOK oficiāli atliek 2022.gada Jaunatnes Olimpiskās spēles Dakarā uz 2026.gadu

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
23:40, 17. jūlijs 0

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien oficiāli atlikusi Jaunatnes Olimpiskās spēles Senegālas galvaspilsētā Dakarā no 2022.gada uz 2026.gadu koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Par SOK valdes trešdien ieteikto lēmumu SOK virtuālajā sesijā nobalsoja ar 90 balsīm par, trim atturoties. Tā kā Tokijas Olimpiskās spēles tika atliktas no 2020. uz 2021.gadu, pēc tam citus sporta pasākumus pārceļot uz 2022.gadu, pieci Olimpiskie notikumi bez jaunatnes spēļu atcelšanas būtu notikuši trīs gadu laikā.

SOK prezidents Tomass Bahs sacīja, ka lēmums tika pieņemts pēc Senegālas prezidenta Makija Salla pirmdienas priekšlikuma.

"Ja Dakara būtu bijusi 2022.gadā, mums būtu bijis jāapgūst piecas spēles tikai trīs gadu laikā. Tā bija pārāk liela darba slodze," pamatoja Bahs. "Šī atlikšana ļauj SOK, starptautiskajām federācijām un nacionālajām Olimpiskajām komitejām plānot savu darbību, kuru spēcīgi ietekmē Tokijas spēļu un citu sporta pasākumu atlikšana, kā arī koronavīrusa krīzes izraisītās finansiālās sekas."

Līdz šim notikušas trīs vasaras Jaunatnes Olimpiskās spēles - 2010.gadā Singapūrā, 2014.gadā - Ķīnas pilsētā Naņdzinā un 2018.gadā - Buenosairesā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem