Soļotāja Pastare izpilda Riodežaneiro Olimpisko spēļu normatīvu

LETA
10:40, 21. marts 0

Agnese Pastare soļošanas sacensībās Slovākijā ir izpildījusi Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu, kas sportistei ļaus otro reizi karjerā piedalīties vasaras Olimpiādē.

Pastare 20 kilometru distanci veica stundā, 34 minūtēs un 51 sekundē, kas viņai deva 15.vietu sacensībās. Olimpisko spēļu normatīvu (1.36:00) Pastare pārspēja par minūti un deviņām sekundēm.

Zīmīgi, ka 20 kilometru soļošanā sievietēm kvalifikācijas normatīvs decembrī tika samazināts, jo iepriekšējais bija stunda un 35 minūtes, kuru Pastare tagad vienalga būtu pārspējusi.

Kā zināms, pirms četriem gadiem Londonas Olimpiskajās spēlēs Pastare 20 kilometros ieņēma 24.vietu. Savukārt pasaules čempionātos Latvijas soļotāja bijusi 27.vietā 2011.gadā un 23.vietā 2013.gadā, bet pērn Pekinā viņa nestartēja.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Elenora Anna Džordži no Itālijas, kurai Pastare zaudēja sešas minūtes un 46 sekundes. Finišu sasniedza 41 soļotāja.

Savukārt vīriešiem 50 kilometru distancē Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks, kurš Olimpisko spēļu normatīvu izpildīja jau pērn tieši šajās sacensībās, finišu sasniedza pēc četrām stundām, piecām minūtēm un 20 sekundēm, kas šoreiz arī bija labāks rezultāts nekā pērn pazeminātais kvalifikācijas normatīvs (4.06:00). Uzvaru svinēja Rafals Augustins no Polijas, kuram Rumbenieks zaudēja 21 minūti un 58 sekundes.

Tikmēr junioriem 10 kilometrus augsto trešo vietu ar jaunu personisko rekordu izcīnīja Artūrs Makars, kurš finišēja pēc 43 minūtēm un 23 sekundēm. No uzvaru guvušā Lielbritānijas sportista Kaluma Vilkinsona latvietis atpalika par minūti un 47 sekundēm, bet no otro vietu ieguvušā mājinieka Dominika Černi viņu šķīra 41 sekunde.

Ar šo rezultātu Makars pārsniedza šīs vasaras pasaules junioru čempionāta kvalifikācijas normatīvu.

Savukārt U-23 grupas sportisti soļoja 35 kilometru distanci, kurā kā otrais starp četriem sportistiem finišēja Ruslans Smolonskis - divas stundas, 51 minūte un 48 sekundes.

Augustā gaidāmajām Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm patlaban kvalificējušies 11 Latvijas vieglatlēti - Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-AdmidiņaRolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika šķēpmešanā, Pauls Pujāts kārtslēkšanā un Rumbenieks ar Pastari soļošanā.

Londonas Olimpiskajās spēlēs startēja 22 Latvijas vieglatlēti, kas bija lielākā pārstāvniecība komandā. Kvalifikācijas normatīvu bija izpildījis arī sprinteris Ronalds Arājs, taču viņš traumas dēļ Londonā nestartēja.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem