Soļotājs Rumbenieks karstos laikapstākļos izcīna 37.vietu 50 kilometru distancē

LETA
4:31, 20. augusts 0

Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks piektdien, spītējot ļoti karstiem laikapstākļiem, izcīnīja 37.vietu Riodežaneiro Olimpisko spēļu 50 kilometru distancē.

Latvietis piektdien distanci veica četrās stundās, astoņās minūtēs un 28 sekundēs. No uzvaru guvušā slovāka Mateja Tota Rumbenieks atpalika par nepilnām 28 minūtēm.

Totam šī ir pirmā Olimpiskā medaļa karjerā, bet pērn viņš šajā distancē izcīnīja pasaules čempionāta zeltu.

Jau no paša distances sākuma Rumbenieks bija starp atpalicējiem, turklāt ar katru kilometru viņa atpalicība no līderiem palielinājās. Tiesa, latvietis iesākumā neforsēja tempu, bet pēc tam to kāpināja, kas noslēgumā viņam ļāva sasniegt finišu, kamēr daudzi citi soļotāji no sacensībām izstājās vai saņēma diskvalifikāciju.

Zīmīgi, ka visu sacensību gaitā Rumbenieks no tiesnešiem nesaņēma nevienu brīdinājumu.

Piektdien soļotājiem Riodežaneiro bija jāsastopas ar karstiem laikapstākļiem - nepārtraukti spīdēja saule un gaisa temperatūra bija teju 30 grādi pēc Celsija.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pie sudraba šajā distancē piektdien tika Londonas Olimpiskais čempions Džereds Telents no Austrālijas, kurš tādējādi ieguvis savu ceturto olimpisko godalgu karjerā.

Pirms četriem gadiem viņš arī bija otrais, taču pēcāk diskvalifikāciju par dopinga lietošanu saņēma Krievijas sportists Sergejs Kirdjapkins.

Rumbenieks Olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēc tam, kad decembrī tika pazemināti normatīvi. Pērn martā Slovākijā viņš 50 kilometru distanci veica četrās stundās, trīs minūtēs un 44 sekundēs. Iepriekšējais normatīvs šajā distancē bija četras stundas un trīs minūtes, bet tas pazemināts līdz četrām stundām un sešām minūtēm.

Pērn pasaules čempionātā 50 kilometru distancē valmierietis finišēja 38.pozīcijā.

Londonas Olimpiskajās spēlēs Rumbenieks ieguva 45.vietu 20 kilometru distancē.

Riodežaneiro Olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem