Sporta nozares aktuālie finansēšanas un pārvaldības jautājumi tiks risināti

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
16:36, 28. septembris 0

AS “GASO” Sporta kompleksā risinājās LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātā ārkārtas sesija, kurā piedalījās ne tikai LOK individuālie locekļi un Olimpisko sporta veidu federācijas, bet arī neolimpisko sporta veidu pārstāvji, pašvaldību vadītāji, politisko partiju premjera amata kandidāti un citas interesējošas personas.

Darba kārtībā bija iekļauti vairāki sporta nozarei svarīgi jautājumi – par valsts pārvaldības, finanšu un infrastruktūras jomām, tika izskatīts veiksmīgas pārvaldības reformas piemērs, kā tas tika paveikts Islandē, kā arī tika apspriests jautājums par prioritārajiem sporta veidiem Latvijā.

PREZENTĀCIJAS:

“Sporta nozare žodien un rīt...”:

 • LOK prezidents Aldons Vrubļevskis - Skatīt.

Aktuāli valsts pārvaldības, finanšu un infrastrukltūras jautājumi:

 • Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka - Skatīt.
 • Zvērinātu advokātu biroja PRIMUS partnere Ingūna Ābele - Skatīt.
 • Finanšu ministrijas tiešo nodokļu departamenta vadītāja Astra Kaļāne - Skatīt.

Veiksmīga reforma – Islandes piemērs:

Prioritārie sporta veidi Latvijā – Jā vai Nē!:

 • Vecpiebalgas domes priekšsēdētājs un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Indriķis Putniņš - Skatīt.
 • IZM Sporta departamenta direkors Edgars Severs - Skatīt.

PREZENTĀCIJAS DEBATĒS:

 • Prioritārie sporta veidi - Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs - Skatīt.
 • Kā top, pilnveidojas un darbojas treneris - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors Jānis Žīdens - Skatīt.

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. “Ir aktualizēta virkne jautājumu saistībā ar nodokļu sistēmas izmaiņām un ir nepieciešams turpināt darbu, domājot par sporta nozares attīstību. Nevieni uzlabojumi un sistēma nedarbosies, ja nebūs savstarpējās sapratnes un sadarbības starp iesaistītajām organizācijām un valdību. Augsti sporta panākumi ir Latvijas mārketings un vizītkarte. Ir notikusi manis veidotās darba grupas pirmā sēde. Konstatēts, ka valsts pusē ir nepieciešama labāka koordinācija, iespējams, varētu vērtēt atsevišķas struktūras izveidi premjerministra pakļautībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā.”

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā tika izskatīts un pieņemts lēmums par Memoranda par sportu veidošanu politiskajām partijām. Diskusiju rezultātā Memoranda projekts saņēma vairākus papildinājumus. Redakcijas komisija visus tos atzīmēja un līdz noteiktajam termiņam - 4.oktobrim, turpinās darbu pie Memoranda projekta, to papildinot un LOK Valdei iesniedzot tā gala versiju. Memorands par sportu politiskajām partijām tiks izsūtīts visām politiskajām partijām, Valdībai, Saeimai, pašvaldībām, sporta organizācijām un plašsaziņas līdzekļiem, kā arī tas tiks publicēts LOK mājaslapā internetā.

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā tika apstiprināts LOK Atlētu komisijas personālsastāvs.

Kandidātus darbam LOK Atlētu komisijā izvirzīja astoņas Latvijas sporta veidu federācijas. LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā LOK Atlētu komisija tika apstiprināta šadā sastāvā:

 • Gunta Latiševa Čudare – Latvijas Vieglatlētikas savienība, Eiropas Olimpisko komiteju Atlētu komisijas locekle;
 • Armands Bēcis – Latvijas riteņbraukšanas federācija;
 • Gatis Kalniņš – Latvijas Futbola federācija;
 • Kristaps Mauriņš – Latvijas Kamaniņu sporta federācija;
 • Terēze Rozenberga – Latvijas Jātnieku federācija;
 • Daumants Dreiškens – Latvijas Bobsleja un skeletona federācija;
 • Anastasija Grigorjeva – Latvijas Cīņas federācija;
 • Jānis Blūms – Latvijas Basketbola savienība.

LOK Atlētu komisija uz pirmo sēdi sanāks tuvākajā laikā un tajā kā pirmais darba jautājums būs komisijas priekšēdētāja vēlēšanas. LOK Atlētu komisijas priekšsēdētājs pildīs arī LOK Izpildkomitejas locekļa pienākumus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem