Sportisti varēs saglabāt savas vietas Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā arī uz nākamo gadu

LETA
11:14, 25. marts 0

Sportisti pēc Olimpisko spēļu pārcelšanas varēs saglabāt savas vietas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā 2020.gada vasaras sporta veidu sezonai, atklāja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Japāna otrdien vienojās par Tokijas Olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu. 

LOV sastāvā šobrīd ir 67 atlēti 18 vasaras sporta veidos. Sadarbības līgumi ar šī sastāva atlētiem tika parakstīti uz laiku līdz Olimpiskās kvalifikācijas sacensību beigām atkarībā no sporta veida un veiksmīgas kvalifikācijas gadījumā tie tiktu automātiski pagarināti līdz Tokijas Olimpisko spēļu beigām.

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiek noteikti individuāli pēc treniņu darba tāmju, treniņu plānu iesniegšanas un vienošanās par treniņu darba organizēšanu un sasniedzamiem rezultātiem atskaites sacensībās starp LOV, sportistu, treneri un attiecīgo sporta veidu federāciju.

"Līgumi tiks pagarināti, bet ar katru sportistu būs individuāla saruna. Ir sportisti, kuri kvalificēšanās gadījumā šogad piedalītos savās pēdējās Olimpiskajās spēlēs. Kāda ir viņu situācija un lēmumi - to šobrīd grūti komentēt," stāstīja Fogelis.

LOV ir gatava turpināt savu programmu un rēķinās ar papildu izdevumiem.

"Nenoliedzami, tas būs arī budžeta jautājums, jo mūsu aprēķins bija ar nelielu deficītu. Ja viņi turpinās uz pilnu gadu un sastāvā būs arī nākamajā gadā, tad būs papildu finansiālie izdevumi. Taču šobrīd galvenais ir tas, lai sportistiem ir viss kārtībā ar veselību un motivāciju," uzsvēra Fogelis.

Tāpat kā daudzviet pasaulē, arī Latvijā sportisti gatavojas individuāli, bet ierobežotā režīmā.

"Ir ļoti svarīgi sagaidīt detalizētu SOK lēmumu par to, kā turpināsies kvalifikācija. Mums ir jānotur pamatsastāvs un jāpalīdz sportistiem maksimāli sagatavoties Olimpiskajām spēlēm," atzīmēja Fogelis.

Ņemot vērā to, ka uz vairākiem mēnešiem apstājusies sporta dzīve visā pasaulē, jauniem sportistiem izcīnīt vietu LOV sastāvā būs ļoti grūti.

"Nedomāju, ka var notikt ļoti lieli brīnumi un no nekurienes parādīts kāds sportists. Ir daži atlēti, kuri varētu kvalifikācijas sacensībās uzrādīt cienījamus rezultātus, taču tie nav 10 vai 20 sportisti. Šajā situācijā ir svarīgi sagaidīt sporta veidu starptautisko federāciju lēmumus attiecībā uz kvalifikācijas sacensībām," pauda Fogelis.

LOV sastāvi tika veidoti arī ar skatu uz 2024.gada Olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Parīzē.

"Sastāvā ir daudz jaunu atlētu, kuri strādā neatkarīgi no tā, vai viņi var kvalificēties Tokijai vai nē. Šobrīd ir pilnīgi balta lapa, jo nezinām, kādus lēmumus pieņems starptautiskās federācijas. Ar sportistiem esam kopīgi gatavi reaģēt uz jebkuru situāciju," teica Fogelis.

Olimpiskajām spēlēm būs jānotiek līdz nākamā gada vasaras beigām.

Kopš 1948.gada vasaras Olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan Olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem