Stenda šāvējs Upelnieks izcīna 14.vietu Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs

LETA
7:53, 14. augusts 1

Latvijas šāvējs Dainis Upelnieks Riodežaneiro Olimpisko spēļu sacensībās apaļajā stendā sestdien izcīnīja augsto 14.vietu.

Upelnieks kvalifikācijā nopelnīja 119 no 125 iespējamajiem punktiem. Līdz personīgā rekorda atkārtošanai Upelniekam pietrūka viens punkts, bet, lai piedalītos pāršaušanā par vietu pusfinālā, bija nepieciešams par diviem punktiem vairāk.

Piektdien notikušajās pirmajās trīs sesijās Latvijas šāvējs pieļāva piecas kļūdas, kas pēc pirmās dienas deva 70 punktus un 15.pozīciju. Savukārt sestdien atlikušajās divās sesijās iecavnieks nesašāva tikai vienu no 50 mērķiem, kas ļāva pacelties uz 14.vietu.

Īpaši sekmīga viņam bija pēdējā kārta, kur latvietis sašāva visus 25 šķīvjus.

Pusfinālā iekļuva Kuveitas šāvējs Abdullahs al Rašidi, zviedri Markuss Svensons un Stēfans Nilsons, kā arī ukrainis Mikola Milčevs. Pāršaudē vietu pusfinālā nopelnīja arī itālis Gabriēle Roseti un dānis Jespers Hansens. Al Rašidi un Svensons nopelnīja pa 123 punktiem, bet par punktu mazāk bija Nilsonam un Milčevam, kamēr Roseti, Hansens un vēl trīs sportisti pēc kvalifikācijas bija izcīnījuši 121 punktu, taču pāršaudē pārāki bija itālis un dānis.

Tikmēr Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts Nasers Salehs al Atijahs no Kataras, kurš divreiz uzvarējis arī "Dakara" rallijreidā, ar 111 punktiem palika 31.vietā 32 šāvēju konkurencē.

Upelnieks Olimpisko ceļazīmi saņēma vien dienā, kad oficiāli tika paziņots Latvijas delegācijas sastāvs, tomēr vēlāk viņš aģentūrai LETA atklāja, ka diezgan drošs par braukšanu bijis jau kopš aprīļa. Sportists Olimpiādes norises vietā ieradās kā viens no pirmajiem Latvijas sportistiem, cenšoties maksimāli izmantot treniņu iespējas sacensību norises šautuvē.

Latvijas olimpiskajā delegācijā iekļauti 34 sportisti 13 sporta veidos: brīvajā cīņā, džudo, burāšanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe, svarcelšanā, šaušanā, tenisā, vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti medaļu izcīņā iesaistīsies 26 sporta disciplīnās.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks līdz 21.augustam.

Komentāri (1)
Vadims Basovs pirms 8 gadiem

Forši! Lai veicas. Ceru ka būs arī medaļa.

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem