Tikmers: Soču Olimpiādē Latvijai būs visu laiku spēcīgākā komanda

LETA
15:52, 5. novembris 0

Soču Olimpiskās spēles Krievijā tiks atklātas nākamā gada 7.februārī, un paredzams, ka Latviju tajā pārstāvēs gandrīz 60 sportistu.

Nākamgad gaidāmajās ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos Latvijai būs visu laiku spēcīgākā komanda un ir objektīvs pamats cerēt uz augstiem rezultātiem, preses konferencē, kurā klātesošie tika informēti par bobsleja un skeletona jaunās sezonas jaunumiem, atklāja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Kā zināms, Soču Olimpiskās spēles Krievijā tiks atklātas nākamā gada 7.februārī, un paredzams, ka Latviju tajā pārstāvēs gandrīz 60 sportistu.

"Aizvien vairāk piekrītu apgalvojumam, ka Sočos Latvijai būs visu laiku spēcīgākā komanda un mums ir objektīvs pamats cerēt uz augstiem rezultātiem," uzskata Tikmers. "Arī vasara aizvadīta veiksmīgi. Pēc izstrādātajiem finanšu sadales kritērijiem Latvijas bobsleja un skeletona federācija (LBSF) saņem visvairāk no visām federācijām, un tas ir pilnīgi pelnīti."

Tāpat Tikmers vēlējās uzslavēt LBSF vadību un trenerus, kas ir galvenās atslēgas figūras augstajiem rezultātiem.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Melbārdis pēdējā Pasaules kausa posmā, kas norisinājās 2014.gada ziemas Olimpisko spēļu trasē Sočos, triumfēja četrinieku sacensībās un izcīnīja otro vietu divniekos.

Savukārt Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs aizvadītajā sezonā uzvarēja astoņos no deviņiem Pasaules kausa posmiem, kļūstot par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju. Latvietis ir arī divkārtējs pasaules un četrkārtējs Eiropas čempions, bet pirms četriem gadiem viņš Vankūveras Olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro vietu.

Jau drīzumā tikšot izveidot skeletona akadēmija, kas palīdzēs nodrošināt šī sporta veida nākotni.

"Iepriekšējā sezona bija ļoti laba ar teicamu noslēgumu Sočos. Tomēr tas nenozīmē, ka esam jau ieguvuši kādas priekšrocības Olimpiādei. Tāpēc vasarā esam ļoti cītīgi strādājuši un mums pat pievienojās divi valsts rekordisti vieglatlētikā. Finansiālā puse ļāva visu plānot savlaicīgi, kaut federācija joprojām piesaista vairāk sponsoru naudas, nekā dod valsts," sacīja LBSF prezidents Jānis Kols.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka sportā ir ļoti svarīgi nodrošināt paaudžu maiņu, ko bobslejs spēj, un ka tas nav tikai kāds nejaušs rezultātu uzplaiksnījums. Ministrs atklāja, ka cer uz zeltu gaidāmajās Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas bobsleja izlase jau trešdien izlido uz treniņnometni Sočos, bet valstsvienības galvenais treneris Sandis Prūsis atzīmēja, ka Olimpiskajām spēlēm vēl nepieciešams kvalificēties.

"Šobrīd mums ir iespējama trīs ekipāžu komanda, bet tāpat var būt, ka nebūs nevienas ekipāžas, jo atlase noslēgsies vien janvāra otrajā pusē," sacīja Prūsis.

"Tomēr ceram, ka vismaz divas ekipāžas būs, taču tas nebūs viegli, jo sezonas sākumā ir četri posmi Ziemeļamerikā, bet Oskars Ķibermanis tur vēl nav braucis. Jau tagad ir skaidrs, ka Sočos būsim vismazāk pieredzējusī pilotu komanda. Lai kvalificētos ar trim ekipāžām, arī trešajai ļoti labi jāstartē Eiropas kausa izcīņā, uzskata speciālists.

Kā zināms, starpsezonā bobslejistu rindas papildinājis Latvijas rekordists 100 metru sprintā Ronalds Arājs, kurš savainojumu dēļ vairs komandā nav. Savukārt otrs vieglatlēts Latvijas rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš sevi esot pierādījis kā labs trešās ekipāžas četrinieka sānu stūmējs.

"Šobrīd komandā esam 3+10 cilvēki. Tātad jau otro sezonu pēc kārtas mums ir tikai viens rezervists. Ja pērn sezonas sākumā tas devās uz Eiropas kausiem, bet Pasaules kausa komanda iztika bez rezervistiem, tagad bez rezerves sportista būs Eiropas kausa ekipāža," atklāja Prūsis, kurš pavēstīja, ka Melbārdis šajā sezonā divniekos startēs ar iepriekšējās sezonas "bobu". "Tam veikts eiroremonts, bet četriniekos ir divi "bobi" - tas, ar kuru tika sasniegti augstie rezultāti Sočos, un tas, kurš pirms pasaules čempionāta tika nopirkts svaigs no rūpnīcas. Abi ir līdzīgi, bet šajā Soču treniņnedēļā vajadzēs izvēlēties vienu."

Tikmēr skeletonistu treneris Dainis Dukurs atzina, ka iepriekšējos rezultātus nu jāatstāj pagātnē.

"Pateicoties iepriekš sasniegtajam, mums ir ļoti labs finansiālais nodrošinājums, esam izdarījuši visu, ko gribējām, izņemot to, ka nenotika otrie testi Vācijā - neaizbraucām uz Vinterbergu, bet uzreiz pēc Altenbergas devāmies mājās," teica Dukurs, kurš uzsvēra, ka tagad viss sākas no jauna un nevienam nav nekādu priekšrocību. "Arī mājinieku komanda no Krievijas ir ļoti spēcīga ar īpaši spēcīgām mājas sienām - būsim gana gudri, bet veiksme ļoti noderēs. Tāpat nepieciešama veselība, bet viss pārējais ir mūsu pašu rokās."

Skeletona sacensības sāksies 14.februārī, bet noslēgsies divas dienas vēlāk. Savukārt bobslejisti pie teikšanas tiks 16. un 17.februārī divniekos, bet 22.februārī tiks dots starts četrinieku sacīkstēm.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem