Tuvojas izšķirošās cīņas par dalību Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs

Jānis Lazdāns, lsm.lv
12:50, 9. marts 0

Līdz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm atlikuši mazāk nekā pieci mēneši un nozīmīgajam sporta forumam šobrīd kvalificējušies vairāk nekā 10 Latvijas sportistu.

Uz dalību Riodežaneiro kā vienīgā komanda sporta spēļu veidos pretendē arī Latvijas vīriešu basketbola izlase.

Nokļūt un startēt Olimpiskajās spēlēs ir katra sportista sapnis. Virkne Latvijas sportistu ir tuvu sapņa piepildījumam, lai 5.augustā Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro zem sarkanbaltsarkanā karoga iesoļotu olimpiskajā stadionā un vēlāk rādītu jau sporta laukumā, ko spēj. Sporta karalienes - vieglatlētikas - pārstāvjiem līdz Olimpiādei vēl ļoti daudz darāmā, jo jaunā sezona drīz tikai sāksies.

Šobrīd Olimpiādei ir kvalificējusies Gunta Latiševa-Čudare 400 metru disciplīnā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratona skrējienā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, tāpat šķēpmetēji Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika, kā arī soļotājs Arnis Rumbenieks un kārtslēcējs Pauls Pujāts, kurš pavisam nesen uzstādīja arī savu personīgo rekordu. Minētajiem desmit sportistiem Olimpiskā ceļazīme jau kabatā.

Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs grupas braucienā Latviju pārstāvēs divi riteņbraucēji, bet individuālajam braucienam latviešiem kvotas nav piešķirtas. Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja viens šosejas riteņbraucējs - Aleksejs Saramotins - un grupas braucienā izcīnīja 56.vietu.

Pirms pāris nedēļām Starptautiskās Olimpiskā komiteja atļāva pieccīņniekam Ruslanam Nakoņečnijam Olimpiādē pārstāvēt Latviju, ja sportists kvalificēsies. Ukrainis Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga pagājušā gada martā negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti. Tomēr, ja Olimpiskā atlase noslēgtos šajā brīdī, viņa vieta pasaules rangā būtu pietiekami augsta, lai kvalificētos Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm. Pieccīņnieki vēl turpina cīņu par ceļazīmēm uz Olimpiskajām spēlēm.

Latvijas lielā cerībā Riodežaneiro spēlēs noteikti būs cīkstone Anastasija Grigorjeva. Šajās dienās Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā Grigorjeva iepriecināja ar zelta medaļu, tomēr svarīgākais būs Olimpiskais starts Riodežaneiro. Cīkstonei atmiņā joprojām ir neveiksme Londonas Olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā. 

Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Latvija noteikti vēlētos savu pārstāvniecību arī kādā komandu sporta veidā. To prieku saviem tautiešiem var sniegt vairs tikai vīru basketbola izlase. Vispirms olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā jāpārspēj Japāna un Čehija. Cīņas risināsies no 5. līdz 10.jūlijam Serbijas pilsētā Belgradā, kur otrajā apakšgrupā spēlēs Serbija, Angola un Puertoriko. Paredzams, ka sešu komandu miniturnīrā par vienu Olimpisko ceļazīmi tieši mājiniece Serbija būs galvenā favorīte.

Iespējams, Riodežaneiro spēlēs redzēsim arī mūsu lielisko bokseri Mairis Briedi. Maija beigās Starptautiskā Amatieru boksa asociācija savā kongresā balsos, vai ļaut profesionāļiem piedalīties Olimpiskajās spēlēs, tajā skaitā jau šovasar Riodežaneiro. Amatieru boksa asociācijas prezidents Vu Činku uzskata, ka boksa interesēs būtu jāļauj visiem labākajiem planētas bokseriem startēt olimpiādē. "Viss būs atkarīgs no nacionālajām federācijām," norādīja Vu Činku, kurš pats ir pārliecināts, ka federācijas nobalsos apstiprinoši.

Vērts atgādināt, ka kopš 1992.gada Olimpiskajās spēlēs piedalās arī profesionāli basketbolisti no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA). Tāpat par Olimpiskajām medaļām cīnās pasaules labākie profesionālie tenisisti, bet Riodežaneiro pēc vairāk nekā simt gadu pārtraukuma startēs arī planētas labākie golfa spēlētāji.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem